Spójnia wygrała z Astorią. Nasi uciekli w czwartej kwarcie

Piotr Pluta rzucił 15 punktów.
Piotr Pluta rzucił 15 punktów. Tadeusz Surma
Spójnia Stargard wygrała w Bydgoszczy z Astorią 71:53 i zachowała piąte miejsce w tabeli I ligi koszykarzy.

We wtorkowy wieczór koszykarze stargardzkiej Spójni grali na wyjeździe z Astorią Bydgoszcz. Ten mecz kończył piętnastą serię spotkań w I lidze. Spójnia przeważała od początku. W 5 minucie wygrywała 13:7, a w 7 minucie 20:9. W drugiej kwarcie przewaga goścvi urosła do czternastu punktów.
Gospodarze nie poddali się jednak i w trzeciej kwarcie zaczęli odrabiać straty. W 26 minucie Astoria przegrywała 42:47, a na koniec tej części już tylko 48:49. W czwartej kwarcie Spójnia przejęła inicjatywę. Astoria przez sześć minut nie rzuciła punktów. Stargardzki zespół uzyskał wtedy czternastopunktową przewagę i kontrolował wydarzenia na parkiecie bydgoskiej hali. Spójnia zwyciężyła 71:53.
Astoria Bydgoszcz - Spójnia Stargard 53:71 (14:24, 16:17, 18:8, 5:22)
Spójnia: Pluta 15 (trzy razy za 3 pkt), Koszuta 13 (2), Stokłosa 13 (2), Bodych Ł. 9, Bigus 7, Żytko 5, Wróblewski 5 (1), Mieczkowski 2, Soczewski 2, Berdzik, Bodych P., Kasprzak.