Stal Mielec - Błękitni Stargard 3:2. Stargardzianie wciąż bez punktów na wyjeździe

Tadeusz Surma/Archiwum
Błękitni Stargard zdobyli dwa gole w Mielcu, ale i tak musieli uznać wyższość lidera II ligi. Stal Mielec wygrała ze stargardzkim zespołem 3:2.

W Mielcu zagrały dzisiaj zespoły, które po pięciu kolejkach były w zupełnie innej sytuacji w tabeli II ligi. Stal miała 13 punktów i zajmowała pierwsze miejsce, a Błękitni z 4 punktami byli na przedostatniej, siedemnastej pozycji. Stargardzki zespół nie pojechał jednak do Mielca na wycieczkę i chciał zdobyć pierwsze wyjazdowe punkty w tym sezonie.

Po pierwszej połowie spotkania można było powiedzieć, że jest na to spora szansa. Po golach Michała Magnuskiego w 20 minucie i trafieniu z dystansu z pierwszej piłki Macieja Kazimierowicza w 44 min. było 0:2. Błękitni po pierwszej części nie prowadzili 2:0, bo w doliczonym czasie pierwszej połowy gola dla gospodarzy strzelił Sebastian Łętocha.

W drugiej połowie oba zespoły stwarzały sobie bramkowe sytuacje. Błękitni w 54 minucie mogli podwyższyć prowadzenie, ale gospodarzy uratowała poprzeczka. W 71 minucie Stal wyrównała, a gola strzelił Sebastian Zalepa. W końcówce gospodarze przesądzili o swoim zwycięstwie. Po dośrodkowaniu głową gola strzelił Michał Bierzało.

Stal Mielec wygrała 3:2 i powiększyła przewagę w tabeli nad pozostałymi zespołami. Błękitni wciąż są bez punktów na wyjazdach i plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli.

Stal Mielec 3:2 (1:2)
Bramki: Łętocha 45, Zalepa 71, Bierzało 87 - Magnuski 20, Kazimierowicz 44.
Błękitni: Ufnal, Wawszczyk, Liśkiewicz, Pustelnik, Siwek, Gutowski, Baranowski (57 Wojtasiak), Kazimierowicz, Wiśniewski, Magnuski (72 Gajda), Okuszko (74 Bednarski).