Ponad 22 litry krwi pozyskano podczas akcji Młoda Krew Ratuje Życie.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Parku 3 Maja zainaugurowali tegoroczny cykl akcji poboru krwi w szkołach ponadgimnazjalnych. Tym samym w Stargardzie ruszyła jej 8. już edycja. Chęć oddania krwi zgłosiło 63 uczniów, ale po badaniach lekarskich do pobrania krwi dopuszczono 54 z nich.
- Trzeci raz oddaję krew - mówi Radosław Brzęcki, uczeń ZS nr 1. - Dwa razy w szkole, a raz w krwiobusie, który przyjeżdża na pl. Wolności.
- Ja także robię to po raz trzeci - mówi Damian Drutkowski, inny uczeń. Wcześniej dwa razy jechałem oddać krew do Szczecina. W szkole pierwszy raz.
Akcję Młoda Krew Ratuje Życie organizuje Rejonowa Rada Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Stargardzie. W październiku w stargardzkich szkołach ponadgimnazjalnych zaplanowano akcje w trzech szkołach: ZS nr 5, ZSBT i ZS nr 2. W listopadzie odbędą się w ogólniakach. Akcja będzie kontynuowana w kolejnych miesiącach.
W ZS nr 1 pozyskano 22,5 litra krwi. Ponad połowa osób, która wzięła udział w akcji, oddała krew po raz pierwszy. Jak zapewniali uczniowie, na pewno nie ostatni.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!