W najbliższy weekend sezon turystyczny rozpoczyna rogowska wąskotorówka W najbliższy weekend sezon turystyczny rozpoczyna rogowska wąskotorówka

W najbliższy weekend sezon turystyczny rozpoczyna rogowska wąskotorówka. (© Express Ilustrowany)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W sobotę na terenie Leśnego Zakładu Doświadczalnego SGGW w Rogowie rozpoczyna się dwudniowe Święto Wiosny. W sobotę i niedzielę w arboretum odbędzie się kiermasz roślin (w godz. 10 - 18). Niedziela upłynie pod znakiem rodzinnego festynu.

Na festynie oprócz łuczników i drwali będzie można obejrzeć rękodzieło ludowe, wylosować bon na zakup roślin oraz wziąć udział w wieczornej biesiadzie przy ognisku.

Również w niedzielę na inaugurację sezonu turystycznego zapraszają wolontariusze rogowskiej kolejki wąskotorowej.

Pierwszy skład do Jeżowa odjedzie ze stacji Rogów Osobowy Wąskotorowy o godz. 11. Natomiast na stacji Rogów Towarowy Wąskotorowy odbędzie się Pierwszowojenny Piknik Filmowy, podczas którego można będzie "podejrzeć" pracę na planie filmu o operacji łódzkiej 1914 r. pt. "Wróćcie, zanim opadną liście".

Zobacz także: Weekend w Łodzi. Co robić w długi majowy weekend?

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

danteix

Będę tam z rodziną . Boję się tylko, aby nie było za dużo ludzi.Wejdźcie na stronę arboretum i kolejki w Rogowie, a zapoznacie się z dokładnym programem imprez.