Śp Śp

Śp. Ks. Tomasz Dzida (© Facebook Tomasza Dzidy)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Smutna wiadomość nadeszła z Ammanu, stolicy Jordanii. Po dwóch wylewach, do których doszło z końcem sierpnia, dziś zmarł tam ks. Tomasz Dzida, mający w Stargardzie wielu przyjaciół.

Ks. Tomasz Dzida ostatnio był duszpasterzem parafii p.w. Matki Bożej Królowej Polski w kanadyjskim Toronto. Wcześniej posługiwał w parafii p.w. Chrystusa Króla Wszechświata na os. Chopina w Stargardzie.
W wieku zaledwie 35 lat zmarł dziś w Ammanie (Jordania, Azja).

Jak poinformowało Towarzystwo Chrystusowe, podczas pielgrzymki do Ziemi Świętej ks. Tomasz Dzida SChr, duszpasterz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Toronto wskutek wylewu stracił przytomność.

O śmierci ks. Tomasza na Facebooku informują jego współbracia.

Wiadomości

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ememka

Pożegnanie ks. Tomasza we wtorek 13.09.2016 r., o godzinie 14, w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach. Trumna z ciałem będzie przywieziona do kościoła między godziną 12.30 a 13.

Gosc (gość)

Jest to bardzo smutna wiadomość , nie tak dawno byłam z nim na pielgrzymce - Quebec ,Montreal ,Ottawa - bardzo miły ,uśmiechnięty ,serdeczny , Spoczywaj w pokoju .

Parafianka Parafii Matki Bozej Krolowej Polski w Toronto (gość)

Czekalismy na powrot S.p. ksiedza Tomasza do nas , do naszej parafii Matki Bozej Krolowej Polski w Toronto. Niestety juz do nas nie powroci. Wielki bol przeszyl nasze serca i dusze. Wyspowiadal nas , wyglosil niezapomniane kazanie , w ktorym przypominal nam o istnieniu piekla i o waskiej drodze prowadzacej do Nieba, Powiedzial,ze dzisiaj ludzie chetnie powoluja sie na Boze Milosierdzie zapominajac o Bozej Sprawiedliwosci.Musimy walczyc o nasze zbawienie, bo szatan nie ma wakacji. Ksiadz Tomasz nie zostal do konca na tej Mszy Swietej...spieszyl sie na lotnisko aby poleciec do Jerozolimy, do Ziemi Swietej. Nigdy tam wczesniej nie byl. Bedzie Go nam bardzo brakowac. Wieczne odpoczywanie racz mu dac Panie a Swiatlosc Wiekuista niechaj mu swieci na wieki wiekow, niech odpoczywa w pokoju wiecznym AMEN. Zegnaj drogi nasz kaplanie, dziekujemy Bogu za ciebie ,nigdy cie nie zapomnimy.

Mama (gość)

Bardzo smutna wiadomość, bardzo. Przygotowywał moją córkę do Pierwszej Komunii, Pogodny, serdeczny i wiecznie uśmiechnięty człowiek. RIP

Pielgrzym (gość)

Bylem uczestnikiem pieszej pielgrzymki do midland w ktorej prowadzil ks. Tomasz , musze powiedziedz ze nidgy w zyciu nie widzialem tak wspalnialego ksiedza , byl pelen radosci i milosci oraz mial nie zapomniane poczucie humoru.
Widocznie Pan go bardziej potrzebował...
Niech go prowadzi Pan nasz Jezus Chrystus do ojca swego a Boga naszego.
Niech Maryja modli sie i trzyma w opiece jego najblizszych i wszystkich , tych ktorzy są w podobnej sytuacji.

Nek deworo dykhel pe peste i pe leskre rodzinate aby te przetrwajinen de da smutna chwili.