Dobra okazja, by powiedzieć "Kocham Cię" a może tylko chwyt marketingowy? Czym są dla Was Walentynki?

Historia Walentynek

Tradycja Święta Zakochanych w Europie sięga średniowiecza. Jego pierwowzorem były obchodzone w połowie lutego rzymskie Luperkalia. Do dziś Walentynki kojarzone są z mitologicznym Kupidynem, Erosem czy bożkiem Panem. Chrześcijańskim patronem tego dnia jest święty Walenty - biskup rzymski i męczennik. Według tradycji był lekarzem, opiekunem chorych psychicznie i epileptyków.

Zobacz: imprezy walentynkowe dla zakochanych poznaniaków


Walentynki a Noc Kupały

W Polsce Dzień Zakochanych obchodzony jest 14 lutego od lat 90-tych XX wieku. Niektórzy krytykują to święto za przejaw amerykanizacji i marketingowe wypełnienie luki pomiędzy świętami. Inni uważają ten dzień za zbędny, bo w polskiej kulturze obchodzony jest rodzimy, słowiański Dzień Zakochanych, czyli Noc Kupały lub Sobótka - obchodzona z 23 na 24 czerwca.


KUCHNIA ZAKOCHANYCH:
- przepisy na miłość cz. 1
- przepiszy na miłość cz. 2
- przepisy na miłość cz. 3Czerwone serduszka i romantyczne kolacje

Jak bardzo byśmy nie lubili 14 lutego, zdaje się, że nie ma sensu negować święta, które już na stałe wpisało się do naszego kalendarza.

Ci, którzy Walentynki lubią i obchodzą, 14 lutego na pewno nie odmówią sobie - a zwłaszcza swojej drugiej połówce - drobnego prezentu, kwiatów, czekoladek, romantycznej kolacji lub jakiejś innej niespodzianki.


Zobacz: pożądane gadżety na Walentynki


A Wy? Obchodzicie Walentynki? Lubicie to święto? Piszcie w komentarzach i weźcie udział w naszej sondzie.


Twórz Nasze Miasto razem z nami. Pisz na poznan@naszemiasto.pl lub zostaw nam wiadomość na facebookuZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:

Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY


Zostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Walentynki

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Sara (gość)

A może gdzieś pojechać? Wspólny wyjazd jest myślę bardzo fajnym pomysłem na wspólne spędzenie Walentynek. My się wybieramy do Krakowa, piękne miasto z niesamowitym klimatem. Tutaj http://hotelregent.pl/we-dwoje-w-krakowie/ znalazłam bardzo fajną ofertę dla Zakocanych. Liczę na to, że ten czas będzie wyjątkowo magiczny.