Wkrótce wszyscy fani fantastycznej powieści Andrzeja Sapkowskiego będą mogli poszerzyć swoje zbiory o kolejny gadżet. Poczta Polska wydrukowała po raz pierwszy w historii znaczek pocztowy inspirowany grą komputerową. Znajdziecie na nim postać Geralta z Rivii.

- Słynny pogromca potworów i główny bohater najsłynniejszej polskiej gry trafił na znaczek pocztowy! Mowa oczywiście o Wiedźminie Geralcie z Rivii, postaci stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego. To pierwszy polski znaczek poświęcony grze komputerowej - dumnie zapowiedziała Poczta Polska.

Projekt znaczka i koperty FDC przygotował producent serii gier „Wiedźmin”, wydawnictwo CD Projekt.

Zobacz też: QUIZ: Którą postać z "Wiedźmina" przypominasz?

- Znaczek z Wiedźminem to jednak przede wszystkim ukłon w stronę fanów polskiej gry i serii książek Andrzeja Sapkowskiego. Walor filatelistyczny z Geraltem dołączy do takich klasyków jak Mario czy Pac Man, które mają już swoje znaczki wydane przez poczty zagraniczne - dodają przedstawiciele polskiej poczty.

Znaczek został wydrukowany techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym o formacie 31,25 x 39,5 mm. Dostępny będzie w tzw. bloczku, czyli wpisany w większą całość obrazka: format bloku: 70 x 90 mm. Nakład: 180 000 szt.


Zobaczcie też: Producenci gier z Warszawy podbijają świat! Odwiedziliśmy 11 Bit Studios


Hallo

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!