Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

27 września, w ramach Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego Elon Musk przedstawił swój plan lotu na Czerwoną Planetę. Przekonajcie się, jaka jest jego treść, a także, w jaki sposób i kiedy CEO SpaceX zamierza go zrealizować.

We wtorek, podczas Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego, który odbył się w Guadalajara w Meksyku, Elon Musk zaprezentował swój plan podróży Marsa. Choć wciąż tajemnicą pozostaje to, jak właściwie ludzie mieliby przetrwać na Czerwonej Planecie, teraz wiemy znacznie więcej o tym, w jaki sposób SpaceX chce dostać się na jej powierzchnię.

Dlaczego warto opuścić Ziemię?
Jak stwierdził Musk, ludzkość ma przed sobą dwie drogi – może pozostać na Ziemi i gdzie w końcu wyginie, bądź skolonizować inne planety. Podczas swojej prezentacji CEO SpaceX wyjaśnił, dlaczego Mars jest w tej chwili najlepszym celem. Otóż, jest to planeta, która znajduje się stosunkowo blisko Ziemi, a także, która ją dużej mierze przypomina.
Jak na Marsa, to czym?
Elon Musk od dawna wyrażał chęć realizacji lotu na Marsa, a podczas wczorajszej konferencji pokazał, że jego plany są jak najbardziej poważne. W niedzielę SpaceX zaprezentowało nowy silnik – Raptor, który ma być kluczowym elementem potrzebnym do dotarcia na Czerwoną Planetę, a we wtorek po raz pierwszy mogliśmy przyjrzeć się rakiecie, której ten silnik będzie częścią.

Tuż przed pokazem Elona Muska SpaceX opublikowało film prezentujący pojazd, który ma zabrać ludzi na Marsa. Interplanetary Transport System, bo tak się nazywa, to kapsuła, która ma zostać wyniesiona w przestrzeń kosmiczną za pomocą rakiety, która będzie w zasadzie większą, usprawnioną wersją Falcona 9. Wcześniej tę konstrukcję znaliśmy jako Mars Colonial Transporter, ale SpaceX postanowiło ją przemianować zaledwie kilka tygodni temu, sugerując tym samym, że pojazd będzie mógł nas zabrać nie tylko na Marsa, ale i jeszcze dalej.

Czytaj dalej na: Conowego.plPromocje

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!