WMLKS Pomorze Klubowym Mistrzem Polski Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych

zkrzysiek
Mistrzostwa Polski Jun.Młodszych - Anna Wiktorczyk Brązowy medal
Mistrzostwa Polski Jun.Młodszych - Anna Wiktorczyk Brązowy medal D.Kabat
Na ten sukces zapracowała piątka naszych najmłodszych zawodniczek i zawodników, w wieku 16-17 lat.

Najwyższe lokaty zdobyli:
Anna Wiktorczyk została brązową medalistką w biegu na 3000 m, jej siostra bliźniaczka Aleksandra zajęła w tym biegu Xm, W biegu na 2000m Klaudia Ziółkowska uplasowała się na wysokim XIII m, W biegu mężczyzn na 3000 m wystartowała dwójka naszych zawodników - Jakub Woźniak przybiegł na 19 m, natomiast jego kolega klubowy w tym samym biegu Marcin Jakubik przybiegł na 21 m, był to najliczniej obsadzony - ukończyło 90 zawodników.

Również Juniorzy zaprezentowali się z jak najlepszej strony - nie chcieli być gorsi od swych młodszych kolegów i koleżanek:
W tej kategorii wiekowej (18-19 lat) wystartowała trójka naszych zawodników /czek.

Brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorek w Biegach Przełajowych na 2000 m została Eliza Lenartowicz (ubiegłoroczna Mistrzyni Polski ale w kategorii Jun. Młodszego), jej koleżanka klubowa Dominika Wiśniewska w biegu na 4000 m zajęła wysokie X m, natomiast Konrad Majdziński został sklasyfikowany w biegu na 3000 m na miejscu 24 m.
Ozdobą startów - esencją sportu są zawsze Mistrzostwa Polski Seniorów i w tej kategorii również mieliśmy swoich przedstawicieli.

Paulina Kaczyńska (niedawna nasza V-ce Mistrzyni Polski z Hali) po pasjonującej walce na dystansie 5000 m zajęła bardzo wysokie V m przegrywając tylko z bardziej utytułowanymi zawodniczkami - między innymi na IV m przybiegła Katarzyna Kowalska - dwukrotna Olimpijka,

Damian Kabat startując w biegu na 10000 m poradził sobie bardzo dobrze przybiegając na metę na bardzo wysokim IV m, w tym samym biegu wystartował Wojciech Piwowarczyk dobiegając na metę na wysokim XV m. natomiast Natalia Wilkosz zameldowała się na mecie 5000 m na 22 m.Trzeba bardzo pogratulować naszym zawodnikom którzy odnosząc tak znakomite sukcesy jednocześnie promują nasze środowisko, są doskonałymi ambasadorami miasta Stargardu oraz powiatu stargardzkiego.