Wyjazdowe przełamanie Spójni Stargard. 1000 punktów Huberta Pabiana

Hubert Pabian rzucił w dzisiejszym spotkaniu 16 punktów, a w sumie w barwach stargardzkiego zespołu przekroczył już granicę 1000 pkt. Tadeusz Surma
W osiemnastej kolejce I ligi koszykarzy stargardzki zespół wygrał w Krakowie z AZS AGH 83:72. Spójnia pozostaje na trzecim miejscu w tabeli.

Spójnia przełamała się w meczach wyjazdowych. Przed dzisiejszym spotkaniem w Krakowie miała cztery kolejne porażki na boiskach rywali. Tym razem to ona była górą.

Wygrana w Krakowie nie przyszła łatwo. Wprawdzie przez większość meczu to stargardzianie prowadzili, ale gospodarze potrafili zbliżyć się na 3-4 punkty. W czwartej kwarcie Spójnia potwierdziła, że jest w tym sezonie wyżej notowana niż jej przeciwnik. Stargardzki zespół, po serii pomyłek gospodarzy w ataku, wyszli na dziesięciopunktowe prowadzenie i później kontrolowali wynik. Spójnia wygrała dzisiejsze spotkanie 83:72.

To był wyjątkowy mecz dla Huberta Pabiana. W 21 minucie spotkania wykorzystał on rzut osobisty i to był jego 1000 punkt w barwach Spójni. Żeby rzucić tyle punktów potrzebował 102 występów w stargardzkim zespole.

Spójnia pozostaje na trzecim miejscu w tabeli I ligi. Stargardzianie mają 32 punkty. Tyle samo ma druga Legia Warszawa, a pierwszy Sokół Łańcut ma 34 punkty.

AZS AGH Kraków - Spójnia Stargard 72:83 (21:24, 18:20, 19:21, 14:18)

Spójnia: Dymała 26 (raz za 3 pkt), Pabian 16 (3), Śpica 11 (1), Fraś 10, Janiak 8, Pytyś 5, Lewandowski 4 (1), Raczyński 3, Bodych.