Centralne Biuro Śledcze i stargardzcy kryminalni zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Zatrzymanemu 30-latkowi grozi do 3 lat więzienia.

- Stargardzcy kryminalni uczestnicząc w kilkudniowych międzynarodowych działaniach policyjnych, których celem było zwalczanie i ograniczenie transgranicznej przestępczości, wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ zrealizowali sprawę operacyjną - mówi podkom. Łukasz Famulski, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. - Na terenie gminy Suchań ujawniono i zlikwidowano nielegalną plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono 207 krzewów, których uprawa jest zabroniona.

Na terenie posesji funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu stargardzkiego.
- Śledczy zabezpieczyli cały materiał dowodowy, a podejrzewany najpierw trafił do policyjnego aresztu, następnie usłyszał stosowny zarzut - informuje Łukasz Famulski. - Za taki czyn, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara nawet trzech lat więzienia.


Zlikwidowana przez stargardzką policję w kwietniu br. plantacja na terenie powiatu stargardzkiego:

Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!