Na drodze krajowej numer 10 pod Stargardem był wypadek. Karetka, którą przewożono pacjenta po zawale serca, zderzyła się z ciężarowym dźwigiem. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Wypadek wydarzył się dzisiaj około godziny 20 na drodze krajowej numer 10, pomiędzy Suchaniem a Krapielem. W stronę Stargardu jechał ciężarowy dźwig, a za nim karetka na sygnale, którą przewożono 74-letniego pacjenta, który miał zawał serca.

- Wstępne ustalenia mówią, że w momencie, kiedy uprzywilejowana karetka wyprzedzała samochód ciężarowy, kierowca tego drugiego pojazdu na podwójnej linii ciągłej wykonał manewr skrętu w lewo i wtedy doszło do zderzenia z karetką - wyjaśnia podkom. Łukasz Famulski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

W wyniku zderzenia pojazdów trzy osoby jadące karetką zostały ranne. To 34-letni kierowca, 27-letni ratownik medyczny i 74-letni pacjent przewożony karetką.

Na miejsce przyjechała policja, pogotowie, straż pożarna ze Stargardu i ochotnicza straż pożarna z Suchania. Ranne osoby z obrażeniami ciała zostały przetransportowanei do szpitala. Na drodze były utrudnienia. Policjanci kierowali pojazdy na objazd przez Brudzewice i Słodkówko.

- Jak wstępnie zostało ustalone, kierowcy pojazdów byli trzeźwi - mówi Łukasz Famulski.

Wypadki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!