ZS 2 Stargard: Brązowi medaliści Wojewódzkiego Finału Biegów Przełajowych

Zespół Szkół nr 2
We wtorek 25 kwietnia w Gryfinie odbył się pierwszy w historii Licealiady Wojewódzki Finał Drużynowych Biegów Przełajowych. W zawodach wystartowały czteroosobowe reprezentacje szkół, które wywalczyły tytuł Mistrzów Powiatu w województwie zachodniopomorskim.

W barwach naszej szkoły rywalizowała męska drużyna biegaczy, która od lat występuje na wszystkich imprezach przełajowych rangi wojewódzkiej. Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych chłopcy ekonomika mieli do pokonania dystans 2,5 kilometra na urozmaiconym terenie okolic wału przeciwpowodziowego i kompleksu boisk sportowych.

Tego dnia nie tylko aura okazała się wymagająca, ale i rywalizacja w czasie wyścigu. Do ostatnich metrów stargardzka ekipa musiała walczyć o jak najlepsze miejsca i dorobek punktowy. Mimo kontuzji jednego z naszych zawodników chłopcy zdołali wywalczyć tytuł brązowych medalistów, a Damian Gaworski z klasy 4 i uplasował się indywidualnie na drugiej pozycji minimalnie przegrywając rywalizację na pasjonującym finiszu.

Gratulacje dla chłopców, którzy ponownie godnie reprezentowali naszą szkołę – Damiana Gaworskiego (4i), Konrada Majdzińskiego (4i), Bartosza Sitkowskiego (1L1) i Oskara Krawczaka (3S).