Błękitni Stargard wygrali i są blisko miejsca barażowego

W pierwszym spotkaniu w Stargardzie, po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, Błękitni wygrali ze Zniczem Pruszków 4:3. Po tym zwycięstwie stargardzki zespół przesunął się na siódmą pozycję w tabeli II ligi.

W minioną niedzielę na trybunach stargardzkiego stadionu nie mogli zasiąść kibice. Byli tylko przedstawiciele klubu, mediów i służb porządkowych. Takie obostrzenia wciąż obowiązują w związku z epidemią koronawirusa. Bez publiczności na trybunach piłkarze Błękitnych i Znicza urządzili sobie festiwal strzelecki.

Stargardzki zespół wygrał 4:3. Gole w Błękitnych zdobyli Hubert Sadowski, Wojciech Fadecki z karnego, Jakub Ostrowski, Patryk Paczuk. Fadecki strzelił już jedenastą bramkę w tym sezonie. Tylko czterech piłkarzy w II lidze ma więcej goli na koncie.

Błękitni przesunęli się z ósmego miejsca na siódme w tabeli II ligi. Stargardzki zespół ma 35 punktów. Tylko dwa więcej ma szósta Bytovia Bytów. Miejsca od trzeciego do szóstego to pozycje barażowe w walce o I ligę.

W ten weekend drugoligowcy rozegrają dwudziestą szóstą serię spotkań. Błękitni w sobotę na wyjeździe zmierzą się z ostatnim w tabeli Gryfem Wejherowo. ich najbliższy rywal po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa najpierw uległ Pogoni Siedlce 2:3, a w minioną niedzielę zremisował na wyjeździe z Bytovią Bytów 1:1. W rundzie jesiennej Błękitni pokonali u siebie Gryfa 2:1.