Wybierz region

Wybierz miasto

  „Wielka Zielona Ściana. Afryka – Afryce”. Pokaz filmu i spotkanie z twórcami w Piwnicy TPS

  Piwnica Towarzystwa Przyjaciół Stargardu
  Stargard, ul. Kramarska/4, +48 91 578 54 66

  18:00 - 20:00 Piątek, 19 lutego

  • Wstęp wolny

  19 lutego (piątek) o godz. 18 w Piwnicy Towarzystwa Przyjaciół Stargardu odbędzie się pokaz filmu Małgorzaty Frymus i Łukasza Nyksa „Wielka Zielona Ściana. Afryka – Afryce”.
  Film ten zdobył nagrodę Angel Peace Award podczas Angel Film Awards 2015 – Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Monako.
  „Wielka Zielona Ściana” opowiada o projekcie Wspólnoty Państw Sahelu i Sahary, wspieranym przez Unię Afrykańską, który ma na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się pustyni.
  Po 10 latach sadzenia milionów drzew przez młodzież afrykańską w czasie wakacji - widać korzystne zmiany. Hodowcy nie muszą już wędrować wiele kilometrów ze swoim bydłem, by je nakarmić, rolnicy mogą obsiewać swoje pola i zbierać obfite plony, a gospodynie domowe - sprzedawać innym nadwyżki warzyw i owoców z ogrodów wielofunkcyjnych.
  Z młodzieżą drzewa sadzili także autorzy filmu. Ich tłumaczem i pomocnikiem był stargardzianin Amadou Sy, urodzony w Senegalu.
  Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami i współtwórcami filmu.
  Wstęp wolny.
  Organizatorem pokazu jest Towarzystwo Przyjaciół Stargardu.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  QUIZ. Czy potrafisz się zachować na weselu? To wcale nie takie łatwe!

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.