Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Pora na edukatora"

  Muzeum Archeologiczno-Historyczne
  Stargard, ul. Rynek Staromiejski/2-4, +48 91 578 38 35

  Od 4.11.2015 do 7.12.2015

  • 3zł

  Głównym celem wystawy edukacyjnej jest zaproszenie do wspólnego działania, wspólnego inspirowania się, a także do zadawania pytań i szukania sposobów uzyskiwania odpowiedzi oraz tworzenia dwupłaszczyznowej (dwa sposoby czytania wystawy) platformy edukacyjnej.

  Wystawa jest zaproszeniem dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych do dialogu na temat odczytywania ukrytych treści głęboko osadzonych w tematyce sztuki najnowszej. Prace zamieszczone na wystawie to głównie wytwory najmłodszych uczestników zajęć muzealnych i warsztatów plenerowych. Przestrzeń podzielona na pięć stref dotyczyć będzie danego zagadnienia: fotografia minimalistyczna, rzeźba, malarstwo współczesne, architektura i video. Każda z wymienionych stref opowiada historię, którą odbiorca może interpretować na wiele sposobów. Wystawa edukacyjna w gruncie rzeczy jest nieoczywista – zaprasza do zabawy obrazem i analizy oddziaływujących na siebie prac. Ważnym aspektem jest także ‘oswajanie’ odbiorcy z elementami sztuki najnowszej (często pomijanej, spychanej na dalszy plan) w mieście Stargard. Przestrzeń wystawowa będzie integralną częścią zajęć i warsztatów w MAH. Wszystkie prezentowane na niej prace będą współgrały z lekcjami nowej oferty edukacyjnej na rok szkolny 2015/2016. Ponadto treści wypływające z wystawy edukacyjnej pokazują odwiedzającym, w jaki sposób można bawić się sztuką.

  Strefy wystawy "Pora na edukatora":
  Strefa fotografii minimalistycznej: serie mobilnych fotografii.
  Strefa rzeźby: rzeźby z gliny, folii śniadaniowej i instalacji powstałe podczas tegorocznej "Artystycznej Nocy Muzeów".
  Strefa malarstwa współczesnego: obrazy, oprawione serie papierowe oraz prace wykonane na kartonach.
  Strefa architektury: kilkanaście pokolorowanych portretów przedwojennych mieszkańców Stargardu wykonanych przez dzieci podczas warsztatów pn. "Tajemnice Kamienicy" oraz praca "blokowisko" powstała podczas zajęć wakacyjnych o architekturze miasta.
  Strefa video: nagranie symbolizujące energię pasującą na warsztatach muzealnych.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy nadajesz się na studia medyczne?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.