Pobiegli Tropem Wilczym. Dzieci, dorośli, za ręce, z pieskiem [ZDJĘCIA]

Biegi były w parku Batorego w Stargardzie
Biegi były w parku Batorego w Stargardzie Grzegorz Drążek
W Stargardzie odbył się bieg Tropem Wilczym, upamiętniający żołnierzy wyklętych. Były biegi dzieci i dorosłych. Obejrzyj galerię zdjęć tego wydarzenia.

To kolejny rok, kiedy w Stargardzie organizowany jest bieg Tropem Wilczym, upamiętniający żołnierzy wyklętych. Tak jak w poprzednich latach, impreza miała miejsce w parku Batorego.

Najpierw odbyły się dwa biegi dzieci. Najmłodsi uczestnicy pobiegli na dystansie 196,3 m. Nieco starsze dzieci pobiegły na 963 metry. Najważniejszy był udział. Na wszystkich czekały medale.

Po biegach dzieci odbyły się dwa biegi główne. Na dystansie 1963 m i na 5 km. W obu biegach była grupa zawodników, która biegła po jak najwyższe miejsca. Ale większość uczestników miała za zadanie po prostu pokonać wyznaczony dystans, czy to biegiem, czy maszerując z kijkami.

Wśród uczestników były całe rodziny, rodzice biegli z dziećmi. Można też było zauważyć dziewczynę i chłopaka, którzy cały bieg pokonali trzymając się za ręce. Była też pani, która pokonała trasę z pieskiem.

Bieg główny na dystansie 1963 metry wygrał Bartłomiej Trzciński ze Stargardu. Jego czas 6 min 40 sek. Na drugim miejscu uplasował się szczecinianin Piotr Kkuchta (6,59 min.), a na trzecim Adrian Kwarciak ze Stargardu (7,05 min.).

Wśród pań pierwsze miejsce zajęła Sandra Skupińska z Ulikowa (8,48 min.), która w ogólnej klasyfikacji była ósma. W gronie kobiet na drugim miejscu uplasowała się stargardzianka Natalia Kwarciak (9,44 min., 15 miejsce ogólnie), a na trzecim Nikola Piechocka ze Stargardu (10,20 min., 24 miejsce ogólnie).

W tym biegu sklasyfikowano 104 osoby.

W biegu głównym na dystansie 5 kilometrów triumfował Andrzej Kuśmider ze Stargardu. Jego czas 16 min. 29 sek. Na drugim miejscu był stargardzianin Piotr Terlikowski (17,51 min.), a na trzecim Krzysztof Plesner ze Stargardu (18,50 min.).

Wsród pań pierwsze miejsce zajęła Magdalena Krukowska z Drzonowa (22,18 min.). W ogólnej klasyfikacji była czternasta. W gronie kob iet na drugim miejscu uplasowała się Iza Tews z Chociwla (22,47 min., 18 miejsce ogólnie), a na trzecim Milena Gajda-Lipińska ze Stargardu (25,01 min., 36 miejsce ogólnie).

W tym biegu sklasyfikowanych zostało 98 osób.