Błękitni grali ze Śląskiem. Na gole trzeba było długo czekać. ZDJĘCIA

Grzegorz Drążek
Po przerwie do gry wróciły kluby II ligi piłkarskiej. Błękitni Stargard w pierwszym w tym roku meczu o stawkę zremisowali u siebie z rezerwami Śląska Wrocław 1:1. Obejrzyjcie galerię zdjęć ze spotkania w Stargardzie, autorstwa Tadeusza Surmy.

Po serii sparingów w przerwie zimowej, 28 lutego Błękitni Stargard rozegrali pierwszy mecz drugiej części sezonu II ligi. Ich rywalem był drugi zespół Śląska Wrocław. Spotkanie rozegrane zostało na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie.

Celem stargardzkiego zespołu na drugą część sezonu jest zapewnienie sobie utrzymania w II lidze. Na razie Błękitni niczego nie mogą być pewni. Są na piętnastym miejscu, tylko dwa wyżej niż pierwszy klub ze strefy oznaczającej degradację. Stargardzianie mają 18 pkt, siedemnasta Olimpia Grudziądz ma ich 16.

W minioną niedzielę stargardzki drugoligowiec był o krok od zdobycia kompletu punktów w spotkaniu z rezerwami Śląska Wrocław. W 81 minucie gola w ekipie gospodarzy strzelił Michał Cywiński. Mimo że do końca meczu pozostało około 10 minut, to jednak Błękitni nie wygrali. W 86 minucie rywale wyrównali.

Błękitni Stargard zremisowali ze Śląskiem II Wrocław 1:1. To dopiero trzeci remis stargardzkiego zespołu w tym sezonie.

Błękitni Stargard - Gwardia Koszalin. Trzy gole w 6 minut w ...

W kolejnym spotkaniu w sobotę, 6 marca Błękitni ponownie zagrają u siebie. Ich rywalem będzie KKS 1925 Kalisz (7 miejsce, 27 pkt).

Błękitni Stargard - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

Bramki: Cywiński 81 - Kotowicz 86

Błękitni: Weinzettel, Sitkowski, Kujawa, Wajsak, Andrzejewski, Karmański, Kwiatkowski (88 Krawczun), Cywiński (88 Walków), Starzycki (75 Mruk), Bochnak, Brzeziański (83 Niedojad)