Błękitni powalczyli w 1/8 Pucharu Polski. ZDJĘCIA z boiska i trybun

Błękitni grali ze Stalą na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie
Błękitni grali ze Stalą na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie Tadeusz Surma
W 1/8 Pucharu Polski drugoligowi Błękitni Stargard przegrali u siebie z pierwszoligową Stalą Mielec 1:2. Stargardzki zespół stworzył więcej groźnych sytuacji, ale to rywale byli skuteczniejsi. Obejrzyj galerię zdjęć Tadeusza Surmy

Błękitni Stargard to ósmy zespół II ligi. Stal Mielec jest wiceliderem I ligi. Faworytem dzisiejszego spotkania pucharowego był więc pierwszoligowiec, ale Błękitni nie oddali meczu bez walki.

Stargardzki zespół prowadził grę, dłużej utrzymywał się przy piłce, przeważał w środku pola. W ataku aktywni byli Piotr Kurbiel i Wojciech Fadecki.

Błękitni grali nieźle, ale to Stal Mielec pierwsza strzeliła gola. W 27 minucie bramkę strzelił Adrian Paluchowski. W 36 minucie był remis. Piotr Kurbiel strzelił bramkę głową po dośrodkowaniu Krystiana Sanockiego.

W drugiej części gospodarze dalej atakowali i mieli kilka groźniejszych akcji, ale nie było pomysłu na pokonanie bramkarza gości. Natomiast Stal potrafiła pokonać golkipera Błękitnych Mariusza Rzepeckiego. W 70 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Mateusz Mak.

Gospodarze ruszyli do przodu, mieli kolejne okazje, ale wciąż byli nieskuteczni, a po strzale Wojciecha Fadeckiego piłka trafiła w słupek.

Im bliżej końca meczu, tym bardziej do głosu dochodzili goście wykorzystując zmęczenie gospodarzy. Stal miała dwie doskonałe okazje. Najpierw jednak piłka przeleciała tuż obok bramki Błękitnych, a później dobrze interweniował Rzepecki.

W doliczonym czasie ostatni zryw zrobili gospodarze. I mogli wyrównać. Oddali dwa groźne strzały, ale bramkarz Stali i obrońcy tego zespołu skutecznie interweniowali.

Błękitni Stargard przegrali ze Stalą Mielec 1:2 i odpadli z rozgrywek Totolotek Puchar Polski.

Błękitni Stargard - Stal Mielec 1:2 (1:1)

Bramki: Kurbiel 36 - Paluchowski 27, Mak 70

Błękitni: Rzepecki, Sadowski, Ostrowski, Theus, Nowak, Łysiak, Karmański (83 Bochnak), Sanocki, Cywiński (74 Paczuk), Fadecki, Kurbiel.

Stal: Primel, Getinger, Żyro, Bodzioch, Lisowski (77 Stasik), Urbańczyk, Mak, Bielak (46 Nowak), Prokic, Tomasiewicz, Paluchowski (90 Barisic).