Błękitni Stargard grali bardzo ważny mecz z Olimpią Grudziądz. To ich może drogo kosztować

W swoim trzydziestym meczu w tym sezonie II ligi piłkarskiej Błękitni Stargard mierzyli się u siebie z Olimpią Grudziądz. Oba zespoły bronią się przed degradacją. Błękitni przegrali 2:3. Rywale wbili im dwa gole w ostatnich minutach spotkania.

Spotkanie Błękitnych i Olimpii Grudziądz rozegrane zostało dzisiaj, w sobotę 8 maja 2021 roku na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie.

Przed dzisiejszym spotkaniem Błękitni byli w tabeli na szesnastym, ostatnim bezpiecznym miejscu w tabeli. ich rywal był niżej i miał trzy punkty mniej.

Stargardzki zespół wyszedł na prowadzenie w 31 minucie. Bramkę strzelił Damian Niedojad. Cztery minuty później wyrównali goście, po gola strzelił Bartosz Widejko. W drugiej połowie ponownie na prowadzenie wyszli gospodarze. W 52 minucie bramkę strzelił Michał Cywiński. I długo nic nie wskazywało, że Błękitni mogą przegrać i znaleźć się w kłopotliwej sytuacji w II lidze.

Jeszcze po 85 minutach spotkania stargardzki zespół wygrywał. Ale w 86 minucie Olimpia Grudziądz ponownie wyrównała. Bramkę strzelił Szymon Jarosz. I na tym nie koniec problemów Błękitnych. W doliczonym czasie wydarzyły się dwie nieciekawe sytuacje, jeśli chodzi o gospodarzy. W 93 minucie drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną obejrzał Aleksander Theus i musiał zbiec z murawy. A po chwili, w czwartej doliczonej minucie spotkania, zwycięskiego gola w drużynie przyjezdnych strzelił Mikołaj Gabor.

Błękitni Stargard przegrali z Olimpią Grudziądz 2:3 i już nie są na bezpiecznym miejscu. Ta porażka może ich sporo kosztować. Stargardzki zespół jest na przedostatnim, osiemnastym miejscu, który nie gwarantuje utrzymania. Żeby pozostać w II lidze trzeba uplasować się na co najmniej szesnastym miejscu.

Walka o utrzymanie trwa. Ostatnia Olimpia Elbląg ma trzy punkty mniej niż Błękitni. Tyle samo punktów co stargardzki zespół mają siedemnasta Olimpia Grudziądz i szesnasta Bytovia Bytów. Olimpia Grudziądz ma jednak rozegrane jedno spotkanie mniej. Piętnaste w tabeli rezerwy Lecha Poznań mają punkt więcej niż Błękitni.
Kolejne spotkanie stargardzki zespół rozegra we wtorek, 11 maja, u siebie z GKS Katowice, który walczy o awans do I ligi.