Błękitni Stargard grali z Chojniczanką Chojnice. Dwa gole, ale dla jednego zespołu

W dwudziestej czwartej serii spotkań II ligi piłkarskiej Błękitni Stargard mierzyli się 27 marca 2021 roku u siebie z Chojniczanką Chojnice. Gospodarze przegrali 0:2.

Spotkanie rozegrane zostało na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie.

Błękitni nie byli faworytem tej potyczki. Stargardzki zespół broni się przed degradacją, a Chojniczanka jest w tym momencie na drugim miejscu w tabeli i walczy o awans na pierwszoligowe boiska.

Chojniczanka potwierdziła dzisiaj to, co pokazuje tabela II ligi. Błękitni przegrali 0:2. Oba gole zostały strzelone w pierwszej połowie. W 26 minucie karnego wykorzystał Adam Ryczkowski, a w 35 minucie wynik spotkania ustalił Szymon Skrzypczak.

To druga kolejna porażka Błękitnych. Stargardzki zespół jest na szesnastym miejscu w tabeli. Ma 22 punkty. Tylko punkt mniej mają siedemnaste w klasyfikacji rezerwy Lecha Poznań, które otwierają strefę degradacyjną. Ale poznański zespół ma jedno spotkanie rozegrane mniej.

Błękitni muszą bronić się przed degradacją. Kolejne spotkanie mają zaplanowane na 2 kwietnia. Na wyjeździe mają wtedy zagrać przeciwko Stali Rzeszów (7 miejsce, 34 punkty).

Błękitni Stargard - Chojniczanka Chojnice 0:2 (0:2)

Bramki: Ryczkowski 25 karny, Skrzypczak 35

Błękitni: Sasiak, Andrzejewski, Ostrowski, Wajsak, Bochnak (73 Kaczmarek), Polkowski, Krawczun (63 Karmański), Cywiński (83 Brzeziański), Walków (63 Niedojad), Starzycki (73 Boniecki)

Chojniczanka: Sokół, Sacharuk, Mudra, Grolik, Klabnik, Rakowski (72 Czajkowski), Klichowicz (62 Napołow), Kona, Mikołajczak (84 Golański), Skrzypczak, Ryczkowski (84 Nowak)