Błękitni Stargard przegrali, ale nie spadną z II ligi piłkarskiej

Grzegorz Drążek
Maciej Więcek i jego koledzy ze stargardzkiego zespołu mogą już być spokojni o utrzymanie na drugoligowych boiskach. Tadeusz Surma
W przedostatniej serii spotkań w II lidze piłkarskiej Błękitni Stargard przegrali w Kluczborku z MKS 0:2. Mimo to stargardzki zespół nie jest już zagrożony degradacją, dzięki remisowi w spotkaniu Gwardii Koszalin i Stali Stalowa Wola.

Błękitni Stargard przed dzisiejszym meczem zajmowali dziesiąte miejsce w tabeli II ligi piłkarskiej, ale nie mogli być pewni utrzymania. Wystarczył jednak remis w dzisiejszym spotkaniu w Kluczborku i byliby już spokojni o pozostanie w II lidze.

Stargardzianie nie potrafili jednak wywalczyć choćby punktu. Przegrali 0:2. MKS strzelił gola w 26 minucie. Stargardzki zespół nie potrafił na to odpowiedzieć, a gospodarze w doliczonym czasie drugiej połowy przypieczętowali zwycięstwo.

Mimo porażki Błękitni mogli zapewnić sobie utrzymanie, jeśli wyniki innych spotkań ułożyłyby się korzystnie dla nich. Jeden mecz zakończył się korzystnie. Stal Stalowa Wola straciła punkty w Koszalinie z Gwardią. Był remis 3:3, a Gwardia wyrównującego gola strzeliła w doliczonym czasie. Ten wynik zapewnił Błękitnym utrzymanie.

Na kolejkę przed końcem rozgrywek Błękitni Stargard są na dwunastym miejscu i mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, ale w ostatniej serii spotkań trzynasta Stal Stalowa Wola grać będzie przeciwko czternastemu MKS Kluczbork i ktoś zgubi punkty i nie wyprzedzi Błękitnych. W najgorszej sytuacji stargardzki zespół będzie na czternastym miejscu, czyli jedno wyżej niż strefa spadkowa w II lidze piłkarskiej.

2 czerwca Błękitni Stargard zagrają u siebie z Gryfem Wejherowo.