Błękitni Stargard w tarapatach. Stoją nad przepaścią w II lidze

Kolejny raz Błękitni Stargard nie utrzymali prowadzenia w meczu II ligi i zgubili punkty. Po remisie na wyjeździe ze Skrą Częstochowa spadli na osiemnaste miejsce w tabeli. W tym momencie znajdują się w strefie oznaczającej degradację do III ligi. Przed drugoligowcami jeszcze dwie serie spotkań.

Błękitni Stargard walczą w tym sezonie o utrzymanie w II lidze. Po ostatnim meczu znaleźli się w poważnych tarapatach. W minioną sobotę, 29 maja 2021 roku, stargardzki zespół zremisował na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. To bardziej zgubienie dwóch punktów niż zdobycie jednego. Błękitni długo bowiem prowadzili, a gola dali sobie wbić w ostatnich minutach meczu.

W 26 minucie Hubert Krawczun wyprowadził stargardzki zespół na prowadzenie. Po tym golu mogło być już 2:0 dla Błękitnych, ale nie było, ponieważ w 17 minucie karnego nie wykorzystał Mateusz Bochnak.

Wygrana ze Skrą była bardzo potrzebna Błękitnym, bo gwarantowała pozostanie nad strefą oznaczającą degradację. Wygranej jednak nie było. W 83 minucie Lucjan Klisiewicz strzelił gola dla gospodarzy. Błękitni zremisowali na wyjeździe ze Skrą 1:1.

To kolejne spotkanie, w którym Błękitni w ostatnich minutach zgubili punkty. Tak było chociażby 8 maja w ważnym meczu Olimpią Grudziądz, która także walczy o utrzymanie w II lidze. W 85 minucie Błękitni prowadzili 2:1, a przegrali 2:3. 1 maja gol stargardzki zespół zremisował na wyjeździe z Pogonią Siedlce, a rywale wyrównującą bramkę strzelili w 80 minucie. 25 kwietnia stargardzki zespół zremisował na wyjeździe z broniącymi się przed degradacją rezerwami Lecha Poznań, a rywale strzelili wyrównującego gola w 79 minucie.

Pogubienie punktów postawiło Błękitnych w trudnej sytuacji. Po remisie ze Skrą stargardzki zespół spadł na osiemnaste miejsce w tabeli, które nie gwarantuje utrzymania w II lidze. Żeby pozostać na drugoligowych boiskach trzeba uplasować się co najmniej na szesnastej pozycji. Kluby, które zajmą miejsca od siedemnastego do dziewiętnastego, zostaną zdegradowane do III ligi.

Przed drugoligowcami jeszcze dwie serie spotkań. Najbliższa 5-7 czerwca. Stargardzki zespół 5 czerwca o godzinie 13 zagra u siebie z siódmą w tabeli Garbarnią Kraków.

Błękitni cały czas mają szansę na utrzymanie. Szesnasta Olimpia Grudziądz ma tyle samo punktów co stargardzki zespół, piętnasta Olimpia Elbląg ma tylko punkt więcej, a czternasty Lech II i trzynasty Znicz Pruszków dwa punkty więcej. O utrzymanie walczy jeszcze ostatnia Bytovia Bytów, która ma cztery punkty mniej niż Błękitni.

W grupie zespołów broniących się przed degradacją nikt już nie będzie grał bezpośrednich spotkań ze sobą.

Pozostałe mecze Błękitnych Stargard: Garbarnia Kraków (dom), Śląsk II Wrocław (wyjazd).

Pozostałe mecze Bytovii Bytów: Górnik Polkowice (wyjazd), Pogoń Siedlce (dom).

Pozostałe mecze Olimpii Grudziądz: Wigry Suwałki (dom), Motor Lublin (wyjazd).

Pozostałe mecze Olimpii Elbląg: Śląsk II Wrocław (dom), KKS 1925 Kalisz (wyjazd).

Pozostałe mecze Lecha II: Chojniczanka Chojnice (dom), Stal Rzeszów (wyjazd).

Pozostałe mecze Znicza Pruszków: KKS 1925 Kalisz (dom), Wigry Suwałki (wyjazd).