Błękitni Stargard wygrali w Katowicach. Rywale zmarnowali karnego

Grzegorz Drążek
Bramkę w Katowicach na wagę zwycięstwa Błękitnych strzelił Michał Magnuski.
Bramkę w Katowicach na wagę zwycięstwa Błękitnych strzelił Michał Magnuski. Tadeusz Surma
W siódmej kolejce II ligi piłkarskiej Błękitni Stargard wygrali na wyjeździe z Rozwojem Katowice 1:0.

W dzisiejszym spotkaniu w Katowicach miejscowy Rozwój chciał przełamać niemoc, ponieważ nie potrafił wygrać pięć kolejnych meczów. Natomiast Błękitni Stargard nie wygrali dwóch kolejnych spotkań i też chcieli wreszcie wywalczyć komplet punktów.

Gospodarze pierwsi mieli szansę wyjść na prowadzenie. W 19 minucie wykonywali karnego, ale Szymon Kapias przegrał pojedynek z bramkarzem gości Przemysławem Wróblem. Rozwój nie wykorzystał szansy, a po chwili przegrywał. W 25 minucie swojej szansy nie zmarnował Michał Magnuski, który pokonał golkipera gospodarzy Bartosza Gocyka.

W drugiej połowie Rozwój najpierw nie wykorzystał niezłej sytuacji, a w 63 minucie został osłabiony, ponieważ drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną obejrzał Przemysław Gałecki. Błękitni grając w przewadze stworzyli sobie kilka bramkowych okazji, ale więcej goli nie było.

Po dzisiejszym zwycięstwie 1:0 w Katowicach stargardzki drugoligowiec jest na piątym miejscu w tabeli. Błękitni po siedmiu
kolejkach spotkań mają 11 punktów. W kolejnym meczu zagrają na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola.

Rozwój Katowice - Błękitni Stargard 0:1 (0:1)
Bramka Magnuski 25.

Błękitni: Wróbel, Gutowski, Baranowski, Pustelnik, Liśkiewicz, Kazimierowicz, Czapłygin (90 Orłowski), Flis (75 Brzeziański), Karmański, Fadecki (74 Więcek), Magnuski (87 Inczewski).