Błękitni Stargard znowu zawiedli. Flis zmarnował karnego

Grzegorz Drążek
Błękitni na pięć spotkań w tym roku trzy zremisowali, a dwa przegrali.
Błękitni na pięć spotkań w tym roku trzy zremisowali, a dwa przegrali. Tadeusz Surma
W 24 kolejce II ligi stargardzki zespół przegrał u siebie z broniącym się przed degradacją Rozwojem Katowice 0:2.

W pierwszej połowie dzisiejszego spotkania w Stargardzie można było jeszcze obejrzeć kilka groźnych akcji Błękitnych. Ale po dośrodkowaniach Wojciecha Fadeckiego jego koledzy pudłowali. Tuż przed przerwą stargardzki zespół miał doskonałą sytuację, bo sędzia podyktował karnego po zagraniu piłki ręką przez Sebastiana Murawskiego. Bartosz Flis nie wykorzystał jednak okazji, strzelił w środek bramki, a tam dobrze interweniował bramkarz Rozwoju Bartosz Soliński.

Trener Błękitnych Stargard miał wielkie pretensje do Macieja Liśkiewicza, że to nie on strzelał karnego. W rundzie wiosennej Liśkiewicz wykorzystał już jedenastkę. Tym razem zrezygnował ze strzału na rzecz Flisa.

W drugiej połowie Błękitni nie byli groźni w ataku. Obrona Rozwoju powstrzymywała bez problemu ich akcje. W 47 minucie to goście wyszli na prowadzenie. Filip Kozłowski uderzał piłkę głową i przelobował źle ustawionego bramkarza Błękitnych Przemysława Wróbla. W 72 minucie było 0:2. Liśkiewicz faulował rywala w swoim polu karnym, a Grzegorz Fonfara pewnie wykorzystał jedenastkę.

Błękitni Stargard przegrali drugi kolejny mecz w II lidze. Po zimowej przerwie jeszcze nie wygrali. W pięciu spotkaniach zgromadzili tylko 3 punkty.

W kolejną sobotę zagrają u siebie ze Stalą Stalowa Wola. I żeby nie patrzeć się za siebie na goniące ich zespoły muszą wreszcie zwyciężyć. Problem w tym, że trener Kapuściński nie ma pomysłu na ustawienie zespołu, a zmiany w składzie, które robi w kolejnych spotkaniach póki co nie przynoszą korzyści.

Błękitni Stargard - Rozwój Katowice 0:2 (0:0)

Bramki: Kozłowski 47, Fonfara 72 (k).

Błękitni: Wróbel, Gutowski, Baranowski, Liśkiewicz, Szymusik, Wojtasiak (89 Orłowski), Brzęczek (63 Czapłygin), Więcek (63 Inczewski), Skórecki, Fadecki, Flis (75 Magnuski).