Błękitny klops. Stargardzki zespół zawisł nad przepaścią. ZDJĘCIA z meczu z Garbarnią, piłkarzy i kibiców

Błękitni Stargard przegrali piąty kolejny mecz u siebie i znaleźli się na miejscu spadkowym. Ostatni mecz zadecyduje o tym, czy pozostaną w II lidze. Obejrzyjcie galerię zdjęć z ostatniego w tym sezonie spotkania w Stargardzie, z Garbarnią Kraków.

19 lipca Błękitni przegrali u siebie z Garbarnią Kraków 2:3. To był ostatni mecz stargardzkiego zespołu w tym sezonie na swoim terenie.

Gospodarze prowadzili 1:0 po golu Bartosza Sitkowskiego w 24 minucie, później 2:1 po trafieniu Krystiana Sanockiego w 33 minucie. Rywale za każdym razem odpowiadali golem.

W drugiej połowie gospodarze przycisnęli i widać było, że zależy im na zdobyciu zwycięskiej bramki. Brakowało jednak skuteczności. Raz piłka odbiła się od poprzeczki bramki gości, raz od słupka. Co nie zrobili Błękitni, uczyniła Garbarnia. W 67 minucie goście strzelili bramkę. Błękitni przegrali 2:3.

To piąta kolejna porażka stargardzkiego zespołu u siebie. Przegrali u siebie kolejno z Bytovią Bytów 1:3, Pogonią Siedlce 2:3, Górnikiem Łęczna 1:2, Stalą Rzeszów 0:1, Garbarnią Kraków 2:3.

Po ostatniej porażce stargardzki zespół znalazł się na piętnastym miejscu, czyli spadkowym. O tym, czy pozostaną w II lidze zadecydują wyniki ostatniej kolejki, która odbędzie się w sobotę, 25 lipca.

Błękitni zagrają na wyjeździe z Lechem II Poznań, który ma trzy punkty więcej. Stargardzki zespół jest w sytuacji, że już nie wszystko zależy od niego. Ważne będzie wynik ich spotkania, ale i rozstrzygnięcia w innych meczach.

Stargardzki zespół ma przed sobą trzy zespoły, które mają o 2 punkty więcej. To Znicz Pruszków, Stal Stalowa Wola, Pogoń Siedlce. Znicz zagra na wyjeździe z wiceliderem Widzewem Łódź, który nie ma jeszcze zapewnionego awansu do I ligi.

Natomiast Stal i Pogoń zagrają ze sobą. Może dojść więc do sytuacji, że Błękitni, Stal i Pogoń, a może i Znicz Pruszków będą miały po tyle samo punktów. Ważne wtedy będą wyniki ich bezpośrednich spotkań. Błękitni dwukrotnie przegrali z Pogonią, ze Stalą zremisowali i wygrali, ze Zniczem dwukrotnie wygrali.

Pogoń ze Stalą na razie przegrała, drugi mecz przed nimi. Znicz poza porażkami z Błękitnymi ma zwycięstwo i porażkę ze Stalą i dwa zwycięstwa z Pogonią. Szykuje się w sobotę wielkie liczenie przed ustaleniem ostatecznej klasyfikacji.

Liczenie nie będzie potrzebne, jeśli Błękitni nie wygrają w sobotę w Poznaniu. Stargardzki zespół musi tam wywalczyć komplet punktów, jeśli chce pozostać w II lidze.