Bratobójczy pojedynek w Stargardzie. Jedna Spójnia przeciwko drugiej Spójni. ZDJĘCIA

W zachodnoiopomorskiej lidze U17 koszykarzy emocjonującą rywalizację stoczyły dwa zespoły PGE Spójni Stargard. Obejrzyjcie zdjęcia z derbowego meczu młodych koszykarzy stargardzkiego klubu, autorstwa Tadeusza Surmy.

W zachodniopomorskiej lidze koszykówki w kategorii wiekowej U17 rywalizują dwa zespoły ze Stargardu. 14 lutego doszło do bratobójczego pojedynku, którego stawką był awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Naprzeciw siebie w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Stargardzie stanęły zespoły PGE I Spójnia Stargard i PGE II Spójnia Stargard. Pierwszy zespół grał pod kierunkiem trenera Kamiula Kurkiańca, a drugi pod okiem trenera Michała Trypucia.

W pierwszym spotkaniu tych zespołów wygrała PGE Spójnia II różnicą tylko punktu. Rewanż zapowiadał się więc ciekawie.

- Stawka tego meczu była bardzo wysoka, albowiem zwycięzca zapewniał sobie możliwość udziału w rozgrywkach strefowych U17 - czytamy na profilu fejsbukowym PGE Spójnia Stargard rocznik 2006.

I emocji nie zabrakło. Pierwsza połowa należała do młodszych koszykarzy z PGE II Spójni Stargard. Po dwudziestu minutach mieli oni 19 punktów przewagi. Ale w drugiej połowie pierwszy zespół PGE Spójni zaczął gonić derbowego rywala.

- Bardzo zmobilizowany przeciwnik swoją siłę pokazał w drugiej połowie, gdzie dwukrotnie nas doganiał, za drugim razem na odległość tylko 3 punktów, ale za każdym razem wychodziliśmy z tych opresji - czytamy dalej w relacji. - Cieszą takie starcia i możliwość pracy nad psychiką naszych zawodników.

Grali młodzi koszykarze Spójni Stargard. Dramaturgia i wielk...

PGE II Spójnia Stargard wygrała derbowe spotkanie 87:79 i awansowała do rozgrywek strefowych w kategorii U17, w których mierzyć się będzie z drużynami z regionu wielkopolskiego.

PGE Spójnia I Stargard - PGE Spójnia II Stargard 79:87 (17:24, 13:25, 25:20, 24:18)