Było łatwo i przyjemnie. Zwycięskie siatkarki ze Stargardu

Siatkarki Spójni Stargard i Truso Elbląg grały w hali OSiR w Stargardzie
Siatkarki Spójni Stargard i Truso Elbląg grały w hali OSiR w Stargardzie Tadeusz Surma
W osiemnastej kolejce spotkań II ligi siatkarek Spójnia Stargard wygrała z Truso Elbląg 3:0. Stargardzki zespół jest na szóstym miejscu.

To był pierwszy mecz siatkarek Spójni Stargard po przerwie świąteczno-noworocznej. Podopieczne trenera Tomasza Adamczyka mierzyły się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pierwszej Brygady w Stargardzie z Truso Elbląg.

Przed środowym meczem oba zespoły dzieliłtylko punkt w tabeli na korzyść Spójni Stargard. To mogło zapowiadać emocjonującą rywalizację, ale spotkanie okazało się być łatwym i przyjemnym dla Spójni.

Stargardzki zespół wygrał pewnie 3:0. Pierwszego seta wygrał 25:12, drugiego 25:19, a trzeciego 25:8.

Spójnia Stargard ma 27 punktów i jest na szóstym miejscu w tabeli II ligi siatkarek. Przed nią jest Gedania Gdańsk, która ma 2 punkty więcej, ale też jedno spotkanie więcej rozegrane. Na pierwszym miejscu jest UKŻPS Kościan, który ma 36 punktów.

Kolejne spotkanie Spójnia Stargard rozegra w sobotę, 12 stycznia. Jej rywalem na wyjeździe będzie Gedania Gdańsk.

Obejrzyj także świąteczną wizytę koszykarzy i trenera Spójni Stargard u dzieci w stargardzkim szpitalu: