Derby powiatu stargardzkiego w IV lidze. Kluczevia grała z Białymi. ZDJĘCIA piłkarzy i kibiców

W szóstej kolejce spotkań zachodniopomorskiej IV ligi piłkarskiej Polski Cukier Kluczevia Stargard grał u siebie z Białymi Sądów. W meczu dwóch przedstawicieli powiatu stargardzkiego górą była Kluczevia. Wygrała w derbach 2:0.

Polski Cukier Kluczevia Stargard to jeden z faworytów zachodniopomorskiej IV ligi, który jednak nie rozpoczął dobrze sezonu 2020/2021. Po pięciu kolejkach spotkań miał tylko 4 punkty. Biali Sądów to beniminek IV ligi. Zespół z gminy Dolice lepiej rozpoczął sezon, bo po pięciu seriach spotkań miał 9 punktów.

W minioną sobotę obaj przedstawiciele powiatu stargardzkiego zmierzyli się ze sobą. W spotkaniu w Stargardzie górą byli gospodarze. Polski Cukier Kluczevia pokonał Białych 2:0. Bramki strzelili Kamil Bartoszyński z karnego w 28 minucie i Gracjan Groński w 90 minucie.

W zachodniopomorskiej IV lidze występują także rezerwy Błękitnych Stargard. 22 sierpnia pokonały u siebie Vinetę Wolin 3:0. Gole zdobyli Dawid Polkowski w 38 minucie, Jakub Sawczak w 63 min. i Damian Niedojad w 72 min.

Błękitni II Stargard - Kluczevia Stargard. Szalone derby, sz...

Biali Sądów mają 9 punktów i są na dziewiątym miejscu w tabeli. Polski Cukier Kluczevia Stargard ma 7 pkt i plasuje się na piętnastym miejscu. Błękitni II Stargard mają 4 pkt i są na osiemnastym miejscu.

W zachodniopomorskiej IV lidze rywalizuje 21 zespołów. Liderem jest Hutnik Szczecin, który ma komplet osiemnastu punktów. Na drugim miejscu jest Sokół Karlino, który ma 15 pkt. Na końcu klasyfikacji jest Iskierka Śmierdnica, która jako jedyna drużyna w IV lidze, jeszcze nie wygrała. Na razie ma punkt.

W najbliższy weekend odbędzie się siódma kolejka spotkań. W niedzielę, 30 sierpnia o godzinie 17 Biali zagrają u siebie z Raselem Dygowo (11 miejsce, 7 pkt). Na wyjazdach wystąpią stargardzkie zespoły. W sobotę o godzinie 17 Polski Cukier Kluczevia zagra z Vinetą Wolin (4 miejsce, 11 pkt), a rezerwy Błękitnych z Gryfem Kamień Pomorski (17 miejsce, 4 pkt).