Dni Stargardu 2017. Błękitna wstęga dla biegacza z Ukrainy

Roman Romanenko z Ukrainy triumfował w międzynarodowym biegu ulicznym o błękitną wstęgę w Stargardzie. Na drugim miejscu był Damian Kabat ze stargardzkiego Pomorza.

Wideo (ech)
Po raz jedenasty w Stargardzie odbył się międzynarodowy bieg uliczny o błękitną wstęgę. To główny punkt sportowej soboty z okazji Dni Stargardu.

Trasa liczyła 10 kilometrów. Zawodnicy, których było ponad 900, pobiegli ulicami Szczecińską, Wyszyńskiego i Czarnieckiego w Stargardzie. Pokonali dwie pętle po 5 km każda. Start był w sobotę o godzinie 21.

Pierwsze miejsce zajął Roman Romanenko z Ukrainy. Jego czas to 30,41 min. Na drugim miejscu uplasował się Damian Kabat z WMLKS Pomorze Stargard (30,55), a na trzecim Bartosz Nowicki z MKL Szczecin (31,14).

W gronie kobiet pierwsze miejsce zajęła Ukrainka Natalia Nahirniak. Jej czas to 36,20 min. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Diatlowa z Ukrainy (36,39), a na trzecim Monika Jackiewicz ze Szczecina (36,45).

Po biegu mieszkańcy zgromadzeni na ulicy Szczecińskiej obejrzeli pokaz fajerwerków. W niedzielę dalszy ciąg Dni Stargardu. W okolicy Bramy Pyrzyckiej będzie festyn na ulicy Magicznej.