Dobry sąsiad zaangażowany lokalnie – jak Bridgestone Stargard realizuje założenia CSR?

Materiał informacyjny Bridgestone
Udostępnij:
CSR oznacza społeczną odpowiedzialność biznesu, na którą składają się m.in. akcje społeczne i charytatywne, które są wpisane w strategię i codzienną działalność coraz większej liczby firm. Bridgestone Stargard, jeden z największych pracodawców w naszym regionie, jest inicjatorem wielu takich aktywności. Fabryka, która jest częścią międzynarodowego koncernu Bridgestone – czołowego producenta opon i wyrobów gumowych na świecie, jest bardzo zaangażowana w życie lokalnej społeczności. Nie pozostaje obojętna także w obliczu potrzeb naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Jakiego rodzaju inicjatywy przedsiębiorstwo podejmuje na rzecz potrzebujących? Odpowiadamy o kilku z nich!

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to dla Bridgestone niezwykle istotna kwestia – firmie zależy nie tylko na produkcji wysokiej jakości opon, które gwarantują bezpieczeństwo użytkowników, ale także na edukacji uczestników ruchu drogowego. – Co roku we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Stargardzie oraz Szkołą Podstawową nr 6 organizujemy akcję „Bądź bezpieczny na drodze”, w ramach której prowadzimy warsztaty edukacyjne w Rowerowym Miasteczku – mówi Liliana Gąsławska z Bridgestone Stargard. – Podczas tego wydarzenia wspólnie z policjantami uczymy najmłodszych, jak przechodzić przez pasy i bezpiecznie jeździć na rowerze. Dzieci chętnie odpowiadają na pytania i uczestniczą w konkursach, w których wygrać mogą gadżety zwiększające bezpieczeństwo na drodze.

Akcja „Bądź bezpieczny na drodze” to nie jedyna inicjatywa stargardzkiej fabryki Bridgestone związana z bezpieczeństwem. – W zeszłym roku zdecydowaliśmy się np. na to, by wesprzeć strażaków. Do Powiatowej Państwowej Komendy Straży Pożarnej w Stargardzie trafiły komplety naszych opon – w ten sposób chcieliśmy symbolicznie podziękować jednostce za oddanie, z jakim jej załoga wykonuje swoją codzienną pracę. W poprzednich latach także Szpital w Stargardzie oraz Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie otrzymał od nas opony – dodaje Magdalena Waniak-Stępniak z Bridgestone Stargard.

Po drugie – troska o potrzebujących

Załoga Bridgestone Stargard regularnie angażuje się we wspieranie różnych inicjatyw, szybko reaguje także w obliczu trudnych, nieprzewidzianych sytuacji. – Gdy dowiedzieliśmy się o wojnie w Ukrainie, zupełnie naturalnym było dla nas włączenie się w organizowanie pomocy dla dotkniętych tą tragedią obywateli. Szybko zorganizowaliśmy zbiórkę, w ramach której gromadziliśmy m.in. środki medyczne i higieniczne, latarki, a także produkty spożywcze. Dodatkowo zakupiliśmy również potrzebne obuwie dla walczących w obronie terytorialnej Ukraińców – mówi Liliana Gąsławska z Bridgestone Stargard.

Fabryka regularnie udziela także wsparcia materialnego potrzebującym ze Stargardu i okolic. Co roku latem pracownicy Fabryki dokładają swoją cegiełkę do zbiórki artykułów szkolnych dla podopiecznych lokalnego Domu Dziecka. Dzięki tej inicjatywie ułatwiają dzieciom wkroczenie w nowy rok szkolny. – Cieszymy się, że nasi pracownicy tak chętnie i licznie włączyli się w tę inicjatywę. Mogliśmy uzupełnić wyprawki uczniów ze stargardzkiego Domu Dziecka i w ten sposób sprawić, że powrót do szkoły po wakacjach jest przyjemniejszy – komentuje Liliana Gąsławska.

Pracownicy Bridgestone do tego typu charytatywnych zbiórek mobilizują się także zimą, kiedy to aktywnie włączają się w coroczną firmową inicjatywę „Zostań Świętym Mikołajem”. – W jej ramach najpierw zbieramy listy dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Stargardzie do Świętego Mikołaja, a następnie naszym zadaniem jest wcielenie się w darczyńcę. Dzieciaki otrzymują to, o czym marzą, a pracownicy Bridgestone Stargard w tym wyjątkowym okresie pokazują, na czym polega magia Świąt. Już teraz nie możemy doczekać się grudnia i kolejnej edycji naszej akcji! – mówi Magdalena Waniak-Stępniak.

Po trzecie – edukacja ekologiczna

Bridgestone Stargard zauważa nie tylko potrzeby swoich sąsiadów – tych bliższych i dalszych – ale i myśli o przyszłych pokoleniach, troszcząc się o naturę. Dbałość o środowisko jest jednym z filarów misji tego przedsiębiorstwa. W skali lokalnej przejawia się ona m.in. w tym, że stargardzka fabryka jest partnerem naszego miejskiego Festynu Ekologicznego. To wydarzenie kierowane jest głównie do najmłodszych, a w jego ramach organizowane są wystawy, warsztaty i konkursy, dzięki którym dzieci, łącząc zabawę z nauką, dowiadują się, jak żyć bardziej eko. – Mamy nadzieję, że Festyn na dobre zagości w kalendarzu stargardzkich imprez i co roku będziemy mieli okazję się na nim spotkać – mówi Magdalena Waniak-Stępniak z Bridgestone Stargard.

Już niejednokrotnie pracownicy Bridgestone Stargard pokazali, że mają wielkie serca. Firma i jej zespół na różne sposoby udowadniają, jak ważna jest dla nich nie tylko lokalna społeczność, ale i potrzebujący sąsiedzi zza granicy oraz nasza planeta. Załoga Bridgestone w Stargardzie zdecydowanie lubi pomagać, edukować i dbać o bezpieczeństwo. Z bacznością i ciekawością będziemy obserwować jej dalsze prospołeczne działania!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie