Emocje w meczu Spójni w Słupsku. Decydowały ostatnie dwa rzuty Neala

Tadeusz Surma
PGE Spójnia Stargard w piętnastej serii spotkań ekstraklasy koszykarzy przegrała w Słupsku z Grupą Sierleccy Czarni 66:68. W ostatniej akcji czwartej kwarty Erick Neal najpierw spudłował rzut trzypunktowy, a po chwili dwupunktowy rzut i stargardzki zespół musiał uznać wyższość gospodarzy.

Spotkanie piętnastej kolejki Energa Basket Ligi rozegrane zostało w sobotę, 18 grudnia 2021 roku w Słupsku. Stargardzki zespół zagrał bez swojego lidera Justina Graya, który jest kontuzjowany.

W pierwszej połowie dwukrotnie Czarni uzyskiwali przewagę dwucyfrową, ale PGE Spójnia odrabiała dystans. W stargardzkiej drużynie świetnie w ataku w pierwszych dwóch kwartach grał Baylee Steele, który rzucił 19 punktów, a cały stargardzki zespół miał ich 30.

W drugiej połowie gra była wyrównana. W trzeciej kwarcie Spójnia po raz pierwszy wyszła na prowadzenie. Gospodarze szybko jednak odebrali je. Ale w czwartej kwarcie ponownie stargardzki zespół zyskał cztery punkty przewagi. I ponownie gospodarze je odebrali. Końcówka czwartej kwarty była emocjonująca. Czarni odskoczyli na sześć punktów, ale Erick Neal odpowiedział dwiema trójkami i był remis 65:65. Później w ekipie gospodarzy Billy Garrett wykorzystał jednego z dwóch osobistych, a w odpowiedzi to samo zrobił w stargardzkiej drużynie Admon Gilder.

W kolejnej akcji gospodarzy Garret poradził sobie z obroną Spójni i Czarni zyskali dwa punkty przewagi. Ostatnią akcję przeprowadzali goście. Erick Neal zdecydował się na rzut trzypunktowy na zwycięstwo, ale był niecelny. Koszyakrz ten jeszcze zebrał piłkę i próbował rzucić za 2 pkt na remis, ale i ta próba była nieudana.

Czarni Słupsk pokonali PGE Spójnię Stargard 68:66. To ósma porażka stargardzkiego zespołu, który ma także sześć zwycięstw. Przed świętami PGE Spójnia rozegra jeszcze zaległe spotkanie z Astorią Bydgoszcz. Ten mecz odbędzie się we wtorek, 21 grudnia o godzinie 18 w Stargardzie.

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - PGE SPójnia Stargard 68:66 (21:12, 13:18, 18:18, 16:18)

Grupa Sierleccy Czarni: Witliński 16, Beech III 15 (cztery razy za 3 pkt), Garrett 14, Lewis 12, Young 5, Jankowski 4, Klassen 2, Musiał, Słupiński

PGE Spójnia: Steele 27 (4), Gilder 16, Neal 8 (2), Młynarski 7 (1), Śnieg 5, Szymkiewicz 3 (1), Spires, Szmit