Jeden z największych pracodawców w regionie świętuje 15-lecie powstania

Materiał informacyjny Bridgestone Stargard
Firma, będąca jednym z największych pracodawców w naszym regionie, właśnie obchodzi swoje 15-lecie. Fabryka Bridgestone Stargard – bo o niej mowa – zatrudnia już ponad 1000 osób i produkuje dziennie ponad 4000 opon.

Kamień węgielny fabryki został wkopany we wrześniu 2007 roku. Pierwsza opona powstała tu w październiku 2008 roku, a w styczniu 2012 roku – Bridgestone Stargard mógł pochwalić się milionem wyprodukowanych opon. W czerwcu 2020 r. zakład „na liczniku” miał ich już 10 mln. Tempo produkcji wzrastało, w dużej mierze dzięki rozbudowie fabryki i jej infrastruktury. Aktualnie każdego dnia na hali produkcyjnej powstaje ponad 4000 opon do samochodów ciężarowych i autobusów. Taki wolumen sprawia, że przedsiębiorstwo jest jednym z wiodących pracodawców w naszym regionie.

– Obecnie w Bridgestone Stargard pracuje już ponad 1000 osób. Dodajmy, że 120 z nich to pracownicy, którzy są z nami od samego początku. 15-lecie istnienia firmy to dobry moment na to, by podziękować członkom naszej załogi za ich codzienne zaangażowanie, wysiłek i wkład w rozwój Fabryki. Zrobiliśmy to podczas wrześniowych obchodów naszego jubileuszu pod hasłem Family Day Better Together. Pracownicy wraz z rodzinami (łącznie ponad 1500 osób) mieli okazję do zwiedzenia fabryki, integracji i wspólnej zabawy, korzystając z szeregu przygotowanych dla nich atrakcji – mówi Piotr Kozłowski - Prezes Bridgestone Stargard.

Firma ceni sobie chęć działania Pracowników na rzecz potrzebujących i lokalnej społeczności. – Bardzo cieszy nas nie tylko podejście do pracy, ale i otwartość oraz inicjatywa, dotycząca także aktywności niezwiązanych stricte z obowiązkami zawodowymi. Zbiórki akcesoriów czy produktów dla podopiecznych lokalnego Domu Dziecka oraz uchodźców z Ukrainy to tylko niektóre z przykładów zrealizowanych działań zaproponowanych przez pracowników – wymienia Magdalena Waniak-Stępniak z Bridgestone Stargard. Firma stawia też na edukację w zakresie ruchu drogowego oraz ekologiczną, szczególnie w swoim najbliższym – lokalnym otoczeniu. We współpracy z Komendą Powiatową Policji w Stargardzie oraz Szkołą Podstawową nr 6 przez wiele lat prowadziła akcję „Bądź bezpieczny na drodze”. Bridgestone jest również partnerem Festynu Ekologicznego, a w ramach realizowanego wspólnie z Urzędem Miasta projektu ekoSTARGARD w przestrzeni miejskiej pojawiły się specjalne tablice, które w humorystyczny sposób przypominają mieszkańcom m.in. o zasadach bycia eko, a także 11 stojaków na rowery przy szkołach podstawowych.

Ekologia to kwestia istotna nie tylko dla tej stargardzkiej fabryki, tak silnie związanej z lokalną społecznością, ale i całego międzynarodowego koncernu Bridgestone Corporation, którego jest ona częścią. To jedno z ośmiu haseł globalnego Zobowiązania Bridgestone E8 (Bridgestone E8 Commitment), nadającego kierunek działania wszystkim fabrykom funkcjonujących pod marką Bridgestone i wyrażającego zaangażowanie korporacji w budowę zrównoważonego społeczeństwa. Idea E8 bazuje na wartościach takich jak: Energia, Ekologia, Wydajność, Rozbudowa, Ekonomia, Emocje, Ułatwienia i Wzmacnianie (ang. Energy, Ecology, Efficiency, Extension, Economy, Emotion, Ease and Empowerment). Przykładowo w obszarze ekologii firma zobowiązała się do zaangażowania w rozwój zrównoważonych technologii produkcji opon i rozwiązań, które chronią środowisko dla przyszłych pokoleń. Podejmuje więc takie działania jak szukanie oraz stosowanie alternatywnych źródeł energii, a także redukowanie zużycia energii czy wody.

Historia Bridgestone rozpoczęła się w latach 30-tych XX wieku w Japonii. Dziś przedsiębiorstwo to największy na świecie producent opon i dostawca rozwiązań mobilnych, a także oficjalny Partner Igrzysk Olimpijskich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie