Juniorzy młodsi Błękitnych Stargard nie zwalaniają tempa. 10 goli w jednym meczu

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych odniósł zespół Błękitnych Stargard. Na swoim terenie pokonał Świt Szczecin 8:2. Obejrzyjcie zdjęcia autorstwa Tadeusza Surmy

Spotkanie juniorów młodszych Błękitnych Stargard i Świtu Szczecin zostało rozegrane 9 maja 2021 roku na stadionie przy ulicy Ceglanej w Stargardzie.

Błękitni są w gónych rejonach tabeli, natomiast Świt plasuje się na ostatnim miejscu. Faworytem byli więc gospodarze i potwierdzili to zwycięstwem.

To jednak goście pierwsi zdobyli gola. W 3 minucie na listę strzelców wpisał się Alan Kosiński. Jeszcze w pierwszej połowie stargardzki zespół nie tylko doprowadził do wyrównania, ale strzelił kolejne trzy bramki. W 14 minucie gola zdobył Daniel Ratajczyk, w 25 minucie Michał Krysiak, w 30 minucie Maciej Rodzoch, w 40 minucie Michał Krysiak.

Wynik po pierwszej połowie był 4:1 dla Błękitnych i taki sam wynik był w drugiej częśći spotkania. W niej najpierw trzy bramki zdobyli gospodarze. W 46 minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Ratajczyk, w 59 minucie Jakub Saja, w 72 minucie Michał Krysiak. Następnie gola zdobyli goście. w 73 minucie bramkę strzelił Bartosz Trzciński. Wynik spotkania ustalił w 89 minucie Jakub Piskorzy zdobywając ósmego gola dla Błękitnych.

Błękitni Stargard pokonali Świt Szczecin 8:2. To trtzecie zwycięskie spotkanie stargardzkiego zespołu w ostatnich tygodniach. 24 kwietnia pokonali u siebie Prawobrzeże Szczecin 4:1. 3 maja wygrali na swoim terenie z AP Gavia Ozimek Choszczno 6:2.

W tabeli Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych Błękitni są na trzecim miejscu. Mają 33 punkty. Pierwsze miejsce zajmuje Arkonia Szczecin (44 pkt), a drugie Salos Szczecin (39). Świt Szczecin pozostaje na ostatnim, dwunastym miejscu (5).

Juniorzy młodsi Błekitnych Stargard w kolejnym ligowym spotkaniu zagrają 15 maja 2021 roku na wyjeździe z Chemikiem Police (8 miejsce, 21 punktów).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0