King Szczecin - PGE Spójnia Stargard. Kibice nie zawiedli na derbach

Grzegorz Drążek
Po raz siódmy od powrotu Spójni do ekstraklasy koszykarzy rozegrane zostały derby pomiędzy klubami ze Stargardu i Szczecina. I po raz siódmy górą był King. Wczoraj pokonał PGE Spójnię 93:81. Obejrzyjcie zdjęcia z trybun i parkietu, autorstwa Tadeusza Surmy.

Derby pomiędzy Kingiem a PGE Spójnią rozegrane zostały w poniedziałek, 27 grudnia 2021 roku w hali Netto Arena w Szczecinie. Na trybunach zasiadło 4120 osób. To największa widownia w historii derbowych starć zespołów ze Stargardu i Szczecina. W tej grupie około półtora tysiąca stanowili stargardzcy kibice.

Na trybunach przez całe wczorajsze spotkanie trwała zacięta rywalizacja. Kibice obu zespołów byli głośni, a kibicowali kulturalnie i z pomysłem. W pewnym momencie fani Spójni zaczęli skandować "Gramy u siebie", na co po chwili kibice Kinga zrewanżowali się okrzykiem "Stargard Szczeciński", przypominając że przez lata tak nazywało się miasto, które reprezentuje Spójnia.

Na boisku rywalizacja także była, ale nie tak zacięta jak ta na trybunach. Po pierwszej kwarcie King miał piętnaście punktów przewagi. W drugiej kwarcie Spójnia wróciła do gry, w trzeciej wynik był blisko remisu. Ani razu jednak stargardzki zespół nie potrafił wyjść na prowadzenie czy choćby doprowadzić do remisu. Jedyne prowadzenie Spójnia miała na starcie spotkania, kiedy prowadziła 2:0. W drugiej połowie stargardzki zespół dwukrotnie zbliżył się na punkt. W czwartej kwarcie ponownie gospodarze odskoczyli Spójni i siódme derby od powrotu stargardzkiego klubu do ekstraklasy zakończyły się siódmą wygraną klubu ze Szczecina. King pokonał Spójnię 93:81.

King Szczecin - PGE Spójnia Stargard 93:81 (32:17, 19:31, 21:20, 21:13)

King: Davis 24 (dwa razy za 3 pkt), Schenk 21 (2), Richardson 16 (3), Matczak 13 (1), Bartosz 9, Kikowski 8 (2), Kroczak 2, Borowski

PGE Spójnia: Neal 27 (2), Gilder 22 (1), Steele 10, Spires 6, Szymkiewicz 6, Gray 5 (1), Młynarski 3 (1), Śnieg 2, Szmit