Kluczevia Stargard o krok od awansu. Szykują się derby z Błękitnymi w III lidze

Polski Cukier Kluczevia Stargard pokonał 16 czerwca 2021 roku u siebie Inę Goleniów 5:0. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zachodniopomorskiej IV ligi stargardzki zespół ma 8 punktów przewagi nad drugą Vinetą Wolin. Jeśli awansuje, w przyszłym sezonie będą derby Stargardu w III lidze z Błękitnymi. Obejrzyjcie zdjęcia z meczu Kluczevii z Iną.

Spotkanie Polskiego Cukru Kluczevii i Iny Goleniów rozegrane zostało w środę, 16 czerwca 2021 roku na stadionie przy ulicy Niemcewicza w Staragrdzie.

Kluczevia pewnie wygrała 5:0. Po pierwszej połowie prowadziła 3:0. Dwa gole we wczorajszym spotkaniu strzelił Michał Magnuski, w 3 i 62 minucie. W 17 minucie na listę strzelców wpisał się Radosław Surma, w 42 minucie gola strzelił Piotr Surma, w 73 minucie wynik ustalił Łukasz Rdzeń.

Niewiele brakowało, a Polski Cukier Kluczevia Stargard wczoraj świętowałby awans do III ligi. W równolegle rozgrywanym meczu Vineta Wolin do 90 minuty przegrywała z MKP Szczecinek 1:2 i ten wynik gwarantował pierwsze miejsce stargardzkiego zespołu na koniec sezonu i awans. Vineta w 91 minucie strzeliłą wyrównującego gola i Polski Cukier Kluczevia nie ma jeszcze zapewnionego pierwszego miejsca na koniec sezonu.

Stargardzki zespół musi jeszcze zrobić mały krok w kierunku awansu. W tym momencie ma 8 punktów przewagi nad Vinetą, a rozegrane zostaną jeszcze trzy serie spotkań. Wystarczy, że Kluczevia zdobędzie w trzech spotkaniach choćby punkt lub Vineta Wolin zgubi choćby punkt w ostatnich trzech meczach i stargardzki zespół zapewni sobie awans. Przy równej liczbie punktów wyżej w tabeli będzie Kluczevia, która w tym sezonie z Vinetą przegrała na wyjeździe 1:2 i wygrała u siebie 1:0. Bilans bramkowy Kluczevii to w tym momencie 109-41, a Vinety 88-30.

Jeśli Kluczevia awansuje, to w przyszłym sezonie w III lidze będą derby Stargardu pomiędzy Kluczevią a Błękitnymi, którzy w tym sezonie zostali zdegradowani z II ligi.

Kluczevia może świętować awans do III ligi za kilka dni. 19 czerwca zagra na wyjeździe z Olimpem Gościno, który wczoraj przegrał w Stargardzie z rezerwami Błękitnych 1:7. Vineta zagra tego dnia na wyjeździe z Hutnikiem Szczecin (6 miejsce, 59 punktów)