Kluczevia Stargard spadła w przepaść, Błękitni Stargard zostali znokautowani

Nie spisały się kluby ze Stargardu w czternastej kolejce spotkań grupy 2 III ligi. Błękitni Stargard zostali rozgromieni przez Unię Janikowo 1:6, a Polski Cukier Kluczevia w meczu zespołów walczących o utrzymanie przegrał z Bałtykiem Gdynia 1:2. Obejrzyjcie zdjęcia ze spotkania w Stargardzie, autorstwa Tadeusza Surmy

Stargardzcy trzecioligowcy mecze czternastej kolejki rozegrali w sobotę, 23 października 2021 roku. W Stargardzie grała Kluczevia.

Rywalem beniaminka ze Stargardu był Bałtyk Gdynia. To był ważny mecz dla obu zespołów. Kluczevia w tym sezonie ani razu nie wygrała i miała tylko trzy remisy. Stargardzki zespół jest ostatni w tabeli. Bałtyk także walczy o utrzymanie. Przed sobotnim spotkaniem miał tylko pięć punktów więcej niż Polski Cukier Kluczevia.

Stargardzki zespół, jeśli chce się utrzymać w III lidze, musi szybko zacząć wygrywać. Nie potrafił jednak pokonać Bałtyku, ani nawet zremisować. Kluczevia przegrała 1:2. Goście zdobywali gole w 12 i 53 minucie. Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem z karnego Michała Magnuskiego w 70 minucie. Sytuacja Kluczevii jest coraz gorsza. Beniaminek nie jest już nad przepaścią, spadł w przepaść.

W minioną sobotę nie spisali się także Błękitni Stargard. Tydzień temu, po pięciu meczach bez zwycięstwa, wreszcie wygrali, ale to było przełamanie bez ciągu dalszego. Stargardzki zespół został rozbity przez Unię Janikowo Przegrał na wyjeździe 1:6. Unia strzelała bramki w 20, 42, 71, 77, 82, 90 minucie. Błękitni zdobyli gola w 55 minucie, a jej autorem był Maciej Liśkiewicz.

Klub Piłkarski Błękitni Stargard na swoim profilu fejsbukowym przeprosił kibiców za to, co się wydarzyło w Janikowie.

- To był dramat - czytamy we spisie KP Błękitni. - Nie ma wytłumaczenia na to co się stało w Janikowie. Przykro nam, że tak się stało. Jedynie co możemy napisać to przepraszamy. Mamy nadzieję , że w kolejnym meczu zobaczymy walczących Błękitnych z trzema punktami na koncie.

Błękitni mają 21 punktów i są na ósmym miejscu w tabeli. Wygrali sześć spotkań, trzy zremisowali, pięć przegrali. Lider Olimpia Grudziądz ma trzynaście punktów więcej.

Kolejne spotkania trzecioligowców w najbliższą sobotę. 30 października o godzinie 13 Błękitni zagrają w Stargardzie z dwunastą w tabeli Elaną Toruń. Polski Cukier Kluczevia o godzinie 17 zagra w Bydgoszczy z dziewiątym Zawiszą