Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejny koncert w ramach Letniego Festiwalu Organowego w Morzyczynie

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
W niedzielę w kościele pw. św. Antoniego w Kobylance w ramach III Letniego Miedwiańskiego Festiwalu Organowego im. ks. Piotra Głogowskiego wystąpili prof. Roman Gryń na trąbce oraz prof. Bogdan Narloch na organach.

Roman Gryń jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie,
którą ukończył w roku 1983 na wydziale instrumentalnym – specjalność trąbka. Swoje umiejętności doskonalił u wybitnych pedagogów: Tiemofieja Dokshicera i Edwarda Tara w Bayreuth. Jest on laureatem Konkursu Młodych Trębaczy w Pabianicach (1980) oraz Konkursu Gry na Trąbce w Gdańsku(1985).
Roman Gryń prowadzi bardzo bogatą działalność solistyczną i kameralną. Jest współtwórcą zespołu kameralnego Poznań Brass Quintet, wielokrotnie koncertował z zespołem Tutti e Solo z którym nagrał CD „Polski Barok”. W swojej karierze artystycznej bardzo często koncertował z organami, występując z takimi artystami jak: J. Tumą (Czechy), M. Rostem (Niemcy), E. Karolak, R.Hauptmanem, M. Dąbrowskim, B. Narlochem, R Peruckim, J. Malanowiczem, A. Chorosińskim, i M. Hannulą (Finlandia). Nagrał płytę CD z S. Kamińskim oraz dwie płyty CD z B. Narlochem.

Bogdan Narloch, absolwent klasy organów prof. Leona Batora w gdańskiej Akademii Muzycznej. Brał udział w wielu mistrzowskich kursach interpretacji muzyki organowej, m.in. u Guy Boveta ze Szwajcarii, Ulricha Spang-Hansena z Danii i Milana Šlechty z Czech. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Koszalinie.
Jest doktorem habilitowanym, profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuki w Szczecinie, prowadzi również klasę organów w koszalińskim Zespole Państwowych Szkół Muzycznych. Jego aktywna działalność artystyczna obejmuje recitale solowe, koncerty z muzyką kameralną i z towarzyszeniem orkiestr. Występował w kraju i za granicą, m.in. w Belgii, Czechach, Danii, Finlandii, Francji, Izraelu, Mołdawii, Niemczech, Norwegii, Rosji, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, we Włoszech, na Litwie, Słowacji i Węgrzech).
W swoim dorobku posiada kilka płyt kompaktowych, m.in. prezentujących brzmienie historycznych organów i muzykę organową Pomorza. Poza działalnością artystyczną zajmuje się też historycznym budownictwem organowym, współpracując w tym zakresie z Urzędem Ochrony Zabytków.

Patronem festiwalu jest ks. Piotr Głogowski, założyciel parafii w Kobylance i jej wieloletni proboszcz.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto