Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej w Stargardzie

Emila Chanczewska
W sobotę 13 grudnia, hali sportowej Zespołu Szkół numer 2 w Stargardzie, odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej chłopców rocznika 2005 o puchar starosty stargardzkiego.

Organizatorem turnieju był Klub Piłkarski Błękitni Stargard oraz Zespół Szkół nr 2.

Do rywalizacji o puchar zgłosiło się osiem drużyn: „Ina Goleniów”, „Mariogol Kliniska Wielkie”, „Sparta Gryfice”, „Gavia Choszczno”, „Akademia Piłkarska Barlinek”, „ Flota Świnoujście” oraz dwa zespoły Błękitnych Stargard prowadzone przez Trenera Patryka Kuranta. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy. Najlepszą drużyną okazała się ekipa „Akademii Piłkarskiej Barlinek”, drugie miejsce zajęła drużyna Gavii Choszczno, natomiast na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Floty Świnoujście. Drużyny Błękitnych zajęły odpowiednio 5 i 6
miejsce.

Najlepszym zawodnikiem zawodów został Dorian Kasprowicz z Akademii Piłkarskiej Gavia Choszczno. Najlepszym strzelcem okazał się Alan Kosiński z Akademii Piłkarkiej Barlinek. Najlepiej w bramce spisywał gracz Floty Świnoujście Jakub Makarowski.

Puchary dla 3 najlepszych drużyn ufundował starosta stargardzki Ireneusz Rogowski.