Milena Sadowska ze Stargardu srebrną medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Polski

WMLKS Pomorze Stargard
Milena , Ania i trener
Milena , Ania i trener własne
21-letnia biegaczka Milena Sadowska srebrną medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Białej Podlaskiej.

W dniach 4-5.09.2020 roku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Udział w tych mistrzostwach wzięli zawodnicy ze Stargardu reprezentujący WMLKS Pomorze, Milena Sadowska i Anna Wiktorczyk. Nasze dziewczyny pokazały się z jak najlepszej strony godnie reprezentując nasze miasto.

W piątek w biegu na 1500 m Milena Sadowska zajęła bardzo wysokie 5 miejsce w Polsce z nowym rekordem życiowym.

Natomiast w sobotę, w drugim dniu zawodów, nasze dziewczyny wystartowały na 5000 m i tutaj po doskonałym biegu Milena została wicemistrzynią Polski, przegrywając na finiszu z Beatą Topką, po wspaniałym biegu, gdzie przez ostatnie 2 km Milena dyktowała tempo, powodując że na 1 km do mety w stawce o tytuł Mistrzyni Polski liczyły się już tylko Milena i Beata.

Druga nasza reprezentantka Ania Wiktorczyk zajęłą bardzo wysokie 4 miejsce, najmniej lubiane przez sportowców.

Gratulacje dla zawodniczek za tak wspaniałe reprezentowanie naszego środowiska.