Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Milion na zwierzęta. Wsparcie dla schroniska w Kiczarowie oraz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na 2023 r. to dokument, w którym zawarte są najważniejsze zasady postępowania z przedstawicielami dzikich gatunków i bezdomnymi zwierzętami gospodarskimi, które pojawiają się w mieście. W bieżącym roku na szerokie wsparcie dla zwierząt popłynie z budżetu Stargardu prawie milion złotych.

Jak zawsze najwięcej pieniędzy trafi do placówki w Kiczarowie. To właśnie tam opiekę, leczenie i szansę na znalezienie domu dostają bezdomne zwierzęta. Tylko w ubiegłym roku schronisko w Kiczarowie przyjęło 339 psów i 119 kotów. W tym samym czasie nowe domy znalazło 189 psów i 80 kotów. W placówce zwierzęta dostawały też szczepionki i przechodziły zabiegi kastracji i sterylizacji. Psy i koty bez właścicieli są w naszym mieście odławiane na bieżąco. Zgłoszenia w tej sprawie przez całą dobę przyjmuje Straż Miejska (tel. 91 577 50 90, 986) i Policja (tel. 997).

W Stargardzie dbają również o wolno żyjące koty. To zadanie w tym roku – podobnie jak w latach ubiegłych – zrealizuje stargardzki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Wolno żyjące koty są u nas dokarmiane, a także leczone oraz kastrowane lub sterylizowane. Warto pamiętać, że takich zwierząt nie można wyłapywać, odwozić do schroniska albo przepędzać. Zgodnie z prawem nie są to koty bezdomne.

Kolejnym punktem programu są działania edukacyjno-informacyjne. To przede wszystkim uświadamianie właścicieli psów i kotów w temacie sterylizacji i kastracji. Równie ważne jest zachęcanie do adopcji czworonogów ze schroniska, a w przypadku zakupu psa lub kota – przekazywanie informacji o tym, dlaczego nie należy korzystać z ofert tzw. pseudohodowli.

Zdjęcie: FB/Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kiczarowie

od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto