Mistrzem Polski w półmaratonie został Damian Kabat z WMLKS Pomorze Stargard!

WMLKS Pomorze
Damian na trasie biegu
W piątek 17 września 2021 roku, w Bydgoszczy, odbyły się Mistrzostwa Polski w półmaratonie. W zawodach wystartowała dwójka naszych reprezentantów z WMLKS Pomorze Stargard, Paulina Kaczyńska i Damian Kabat. Po wspaniałym biegu na dystansie półmaratonu Damian zwyciężył zdecydowanie wyprzedzając drugiego na mecie o ponad 50 sekund.

Właściwie był to bieg jednego aktora, Damian już po 3 kilometrze oderwał się od rywali i bieg samotnie zwiększając z każdym kilometrem swoją przewagę, walcząc tylko z czasem.

To drugi medal Mistrzostw Polski Damiana w tym roku - w sierpniu został Wicemistrzem Polski na 10 km.

Paulina zdobyła tytuł Wicemistrzowski, biegnąc razem do 19 km z przyszłą Mistrzynią Polski Moniką Jackiewicz. Bardzo dobry bieg Pauliny tym bardziej, że jest to jej drugi start na tym dystansie. Nie był to start planowany po prostu w związku z perypetiami zdrowotnymi wcześniej nie ma już możliwości szybkiego biegania na bieżni.

Gratulacje dla zawodników oraz całego zarządu WMLKS Pomorze łącznie z trenerem. Jest to niebywały sukces gdzie dwóch zawodników z jednego klubu staje na podium Mistrzostw Polski!

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0