Dziś po południu, na Rynku Staromiejskim w Stargardzie, Stowarzyszenie Amazonek "Stokrotka", czyli dzielnych kobiet, które walczyły bądź walczą z rakiem piersi, zorganizowało niezwykłą akcję. O godzinie 15, z okazji jubileuszowego, XV Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia, pobity został Rekord Polski na największą ilość osób z różową wstążką. Cel rekordu był słuszny, to promocja profilaktyki raka piersi. Różową wstążkę założyły dziś w Stargardzie na szyję razem aż 944 osoby!

  •  

    Skomentuj

- Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w biciu rekordu z okazji XV Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem i Promocji Zdrowia - mówiła Halina Gutowska, prezes zarządu Stowarzyszenia Amazonek „Stokrotka”.

Certyfikat udziału w akcji mogą otrzymać uczestnicy zbiorowi, np. szkoły, a tych na rynku dziś nie brakowało.

- Cieszę się ogromnie, dziękuję za obecność - mówiła Iwona Wiśniewska, stargardzki starosta. - Domagajmy się, by profilaktyka była ogólnodostępna. Bo zdrowie jest najważniejsze. Nie dajmy się chorobie! Zawalczmy o zdrowie swoje i swoich bliskich. Dbajcie o siebie!

Choć akcja jest powiatowa, partnerują w niej gminy powiatu stargardzkiego, wsparły ją także władze miejskie. Różową wstążkę założył prezydent miasta.
- Mówią, że prawdziwe męstwo różu się nie boi, choć przyznam, że żonie nigdy się do tego nie udało mnie namówić, dopiero Stokrotkom! - żartował Rafał Zając, prezydent Stargardu. - Dziękuję pracownikom urzędu miejskiego i radnym rady miejskiej za obecność - dodał już na poważnie, popierając ideę akcji.

Oprócz wstążek były też symboliczne baloniki, które poleciały do nieba.
- Różowa wstążka to symbol walki z rakiem, ale i nadziei oraz taka "przypominajka" o badaniach profilaktycznych - mówiła prowadząca spotkanie Aleksandra Zalewska - Stankiewicz. - Na badania do poradni urologicznej, w ramach Miesiaca walki z rakiem, można zarejestrować się dzwoniąc pod numer 533 37 039, na mammografię pod nr 91 578 92 88 kobiety w wieku 40-49 i 70 plus, natomiast dla pań w wieku od 50 do 69 - rejestracja prowadząca jest na bieżąco, bez limitu.

Akcję ustanawiania rekordu zabezpieczała policja i zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście obyło się bez interwencji.
  •  Komentarze

Zdrowie

Komentarze (0)