Nagrody dla zwycięzców maratonu MTB 2019. Ostatnia partia zdjęć Tadeusza Surmy

Podczas maratonu MTB nie zabrakło kibiców, którzy stawili się także na rozdanie nagród zwycięzcom. Tadeusz Surma
Maraton wokół Miedwia ukończyło 585 zawodników, którzy zjechali z całej Polski.

Wręczenie pucharów i wręczenie nagród odbyło się w muszli koncertowej w Morzyczynie. Paweł Piotrowicz ze Szczecina zwyciężył w minioną sobotę w XIV Maratonie MTB Dookoła Jeziora Miedwie. Najlepsze miejsce spośród stargardzian zajął Tomasz Stankiewicz, który był szósty. Sklasyfikowano 585 osób.

Trasa maratonu rowerowego wokół Miedwia liczyła 58 kilometrów. Paweł Piotrowicz pokonał ją w czasie 1 godz. 40 min. 34 sek. Na drugim miejscu uplasował się Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich (1.40,35), a na trzecim szczecinianin Robert Horodecki (1.40,48). W czołowej dziesiątce byli jeszcze: Przemysław Burzych z Polic (1.40,57), Robert Walczak z Mierzyna (1.41,03), Tomasz Stankiewicz ze Stargardu (1.41,29), Zbigniew Kaczała ze Szczecina (1.42,12), Przemysław Janik ze Szczecina (1.42,11), Jarosław Jankowski z Kobylanki (1.42,17) i Andrzej Felisiak z Goleniowa (1.42,19).

W gronie kobiet pierwsze miejsce zajęła Milena Bogucka z Polic. Jej czas to 1 godz. 49 min. 46 sek. W ogólnej klasyfikacji uplasowała się na 47 miejscu. W czołowej szóstce były też: Marta Balcerzak z Gorzowa Wielkopolskiego (1.51,28, 57 miejsce open), Ewa Karpienia ze Szczecina (2.02,52 - 111), Helena Słowińska-Semczak z Morzyczyna (2.07,13 - 142), Jowita Konieczna z Radaczewa (2.10,26 - 160), Iwona Kur ze Stargardu (2.12,15 - 182).

Zwycięzcy w kategoriach wiekowych: K2 Magdalena Kukowska ze Szczecina (2.17,18 - 218 miejsxce open), K3 Milena Bogucka, K4 Helena Semczak-Słowińska, K5 Ewa Karpienia, K6 Grażyna Kudra ze Szczecina (2.36,54 - 391 miejsce open), M2 Paweł Piotrowicz, M3 Mariusz Gil, M4 Robert Walczak, M5 Robert Horodecki, M6 Bogdan Hałucha ze Strzelec Krajeńskich (1.46,08 - 30 miejsce open), M7 Jan Dymecki z Czaplinka (1.51,14 - 56).

Maraton rowerowy wokół Miedwia był też mistrzostwami Polski strażaków PSP. Wygrał Adam Adamkiewicz z miejscowości Piaski. Jego czas 1 godz. 38 min. 32 sek. W czołowej szóstce byli też: Robert Suszczyński z Gorzowa Wlkp. (1.42,46), Leszek Kusiowski z Małego Rudnika (1.42,46), Maciej Iwko z Gorzowa Wlkp. (1.42,46), Karol Bojtczak ze Strzelec Krajeńskich (1.42,47), Marek Szczygieł z Goleniowa (1.44,11).