MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa Rada Miejska w Stargardzie, nowy, młody przewodniczący, a prezydent ten sam [ZDJĘCIA, WIDEO]

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
Wczoraj w ratuszu odbyło się pierwsze posiedzenie nowej Rady Miejskiej w Stargardzie. Przysięgę służenia mieszkańcom złożyli radni oraz prezydent miasta Rafał Zając

Na wczorajszych obradach, po raz pierwszy transmitowanych na żywo w internecie (na stronie www.stargard.pl), stawił się komplet 23 radnych. Pierwszą część sesji, do wyboru przewodniczącego rady, poprowadziła Wanda Wysocka, najstarsza wiekiem radna.

Wanda Wysocka, przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Stargardzie, mandat uzyskała dzięki temu, że zrzekła się go Ewa Sowa, która pozostała na stanowisku zastępczyni prezydenta Stargardu.

Wybrany radnym Rafał Zając został prezydentem miasta, przez co nie będzie sprawował mandatu. Zdobyła go Alicja Koźlik, prowadząca prywatne przedszkole w Stargardzie.

- Życzę sukcesów w tej jakże ważnej misji społecznej, której się państwo podjęliście - mówił wręczając zaświadczenia o wyborze na radnych Rady Miejskiej w Stargardzie Marian Ludkiewicz, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Stargardzie.

Jedynym kandydatem na stanowisko przewodniczącego rady był Michał Bryła z obozu prezydenckiego i został wybrany jednogłośnie.
- Michał Bryła znany jest mi od wielu lat, razem pracowaliśmy w starostwie - mówił radny Czesław Kwiatkowski, przewodniczący Klubu Samorządowego w radzie, zgłaszając kandydaturę przewodniczącego. - Zapamiętałem go jako spokojnego, kulturalnego i wyważonego urzędnika. Obserwuję jego karierę, obecnie pracuje w urzędzie marszałkowskim. To osoba młoda i dynamiczna, przygotowana do sprawowania tej odpowiedzialnej funkcji.

Wywiad z przewodniczącym Bryłą zamieścimy w piątkowym "Głosie Stargardzkim".

Wiceprzewodniczącymi zostali doświadczeni stargardzcy radni miejscy, Wioletta Sawicka (Klub Samorządowy) i Zdzisław Wilk (Klub Prawo i Sprawiedliwość).

Radni i prezydent miasta złożyli wczoraj ślubowanie.
- Serdecznie gratuluję nowo wybranemu przewodniczącemu i radnym - zaufania mieszkańców, wyboru i przyjęcia mandatu - mówił prezydent Rafał Zając. - To docenienie aktywności społecznej i zawodowej. Będziemy wspólnie pracować dla dobra naszego kochanego miasta. Będą się zdarzały spory, ale ich celem będzie zawsze dobro miasta i wypracowanie kompromisu. Jestem przekonany, że przez 5 lat będziemy prowadzić Stargard w rozwoju i że stanie się innym miastem, jeszcze lepiej rozwiniętym, do którego chętnie będą przybywać nowi mieszkańcy i będzie im się tu dobrze żyło. Dziękuję za tak liczne poparcie mojej kandydatury. Za wsparcie i zrozumienie w kampanii, szczególnie rodzinie i żonie.

W Radzie Miejskiej w Stargardzie większość ma obóz prezydenta Zająca.

Zobacz też wideo: na wczorajszej sesji odegrany został hymn Stargardu

Wideo (ech)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowa Rada Miejska w Stargardzie, nowy, młody przewodniczący, a prezydent ten sam [ZDJĘCIA, WIDEO] - Głos Szczeciński

Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto