MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Odrzucono wniosek o zamknięcie dwóch wiaduktów w Stargardzie. Radni nie zgodzili się z propozycją PKP PLK

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
Zdjęcia: UM w Stargardzie
Podczas dwugodzinnej nadzwyczajnej sesji, Rada Miejska w Stargardzie oraz Rada Powiatu Stargardzkiego odniosły się do wniosku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dotyczącego zamknięcia dwóch ważnych wiaduktów na czas niezbędnych prac remontowych. Przedsięwzięcie to spotkało się z szeroko zakrojonym sprzeciwem – radni miejski zdecydowali większością głosów, z jednym głosem wstrzymującym się od opinii, a radni powiatowi jednogłośnie postanowili, iż nie akceptują zaproponowanego jednoczesnego zamknięcia obiektów na ul. Bogusława IV oraz ul. Pierwszej Brygady.

Decyzja ta została podjęta w świetle prezentacji na placu budowy, gdzie zarówno inwestor (PKP PLK), jak i wykonawca (Trakcja) wyłożyli aktualny postęp prac przy modernizacji wiaduktu na ul. Wyszyńskiego oraz peronów dworca. Proponowany harmonogram miał umożliwić wznowienie ruchu na ul. Wyszyńskiego od końca czerwca do połowy września tego roku, lecz w zamian wymagałby zamknięcia dwóch innych wiaduktów. Takie działanie nie uzyskało jednak wsparcia podczas sesji, gdzie akcentowano między innymi kwestie bezpieczeństwa i dostępności dróg dla służb ratowniczych.

Dyskusja podkreśliła także wątpliwości radnych co do terminowości realizacji robót – obecnych inwestycji przeciążających mieszkańców i wpływających na codzienne życie miasta, włączając w to trudności komunikacyjne dla pieszych i rowerzystów oraz zakłócenia działalności lokalnych przedsiębiorstw. Inwestycyjne prowadzone prace, których termin ukończenia pierwotnie wyznaczony został na 2 lata od listopada 2019, wzbudziły wątpliwości dotyczące dotrzymania zobowiązań czasowych. Prezydent Rafał Zając, wsłuchując się w opinie mieszkańców oraz reprezentantów służb ratowniczych i porządkowych, podkreślił niemożliwość akceptacji jednoczesnego zamknięcia obu wiaduktów.

PKP PLK, wobec braku akceptacji wniosku, poinformowało, że cała inwestycja w Stargardzie ma zostać zakończona do lata 2025 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na stargard.naszemiasto.pl Nasze Miasto