Ogólnopolskie święto zapasów w Stargardzie. Walki, pokaz akrobatyki, nagrody [ZDJĘCIA]

Mistrzostwa kraju młodzików w zapasach były w hali OSiR w Stargardzie
Mistrzostwa kraju młodzików w zapasach były w hali OSiR w Stargardzie Tadeusz Surma
W Stargardzie odbyły się mistrzostwa kraju młodzików w zapasach. Rywalizowało w nich 244 zawodnikó, reprezentujących 54 kluby. Obejrzyj galerię zdjęć autorstwa Tadeusza Surmy

Mistrzostwa Polski młodzików w zapasach zostały zorganizowane w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie w miniony weekend. Startowało 244 zawodników w wieku 12-14 lat z 54 klubów.

Dwa srebrne medale zdobyli reprezentanci Zielonych Stargard. Eryk Grenda w kategorii wagowej 68 kilogramów i Kamil Rokicki w kategorii 41 kg. Obaj od sześciu lat trenują zapasy pod kierunkiem Andrzeja Sztuckiego.

Reprezentanci drugiego stargardzkiego klubu zapaśniczego, Feniksa Pesty Stargard nie zdobyli medali. Dwóch zawodników uplasowało się w czołowej dziesiątce. Jakub Matwiejczyk uplasował się na piątym miejscu w kategorii wagowej 38 kilogramów, a Jakub Przybylski był dziesiąty w kategorii 41 kg.

Na zawodach w Stargardzie gościł Andrzej Supron, przed laty czołowy polski zapaśnik, obecnie prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

W czasie mistrzostw kraju nagrodami uhonorowane zostały reprezentantki Feniksa Pesty Stargard, medalistki mistrzostw Polski Nikola Piechocka, Paulina Kucharczyk,Katarzyna Mądrowska. Bartek Kiszka, Jakub Matwiejczyk, Paulina Kucharczyk, Nikola Piechockiej otrzymały stypendia.

W hali OSiR odbyła się także pokaz sprawności i akrobatyki zapaśników.

Najlepszym zawodnikiem zawodów w Stargardzie wybrano Macieja Szmyda z Orła Karolewo, najlepszym zawodnikiem Feniksa Pesty Stargard wybrano Jakuba Matwiejczyka, wręczono także nagrodę dla najmłodszego finalisty, którym został Jakub Kęsy z Olimpii Cieszków.

Trener Feniksa Pesty Stargard Mariusz Kucharczyk wręczył także nagrodę Józefowi Maciejczakowi, w podziękowaniu za zaszczepienie w nim zamiłowania do zapasów.