PGE Spójnia Stargard ograła Anwil Włocławek. Zdjęcia z parkietu i trybun

PGE Spójnia Stargard pokonała w czternastej kolejce ekstraklasy koszykarzy Anwil Włocławek 95:87. Stargardzki zespół wygrał szóste spotkanie w sezonie przerywając serię trzech porażek. Obejrzyjcie zdjęcia autorstwa Tadeusza Surmy.

PGE Spójnia i Anwil grały ze sobą w minioną sobotę, 11 grudnia 2021 roku, w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stargardzie. Rywalizacja była zacięta, nie tylko na parkiecie. W stargardzkiej hali stawiła się kilkudziesięcioosobowa grupa fanów Anwilu, więc i kibice obu zespołów rywalizowali na doping.

Prowadzenie w tym spotkaniu niejeden raz się zmieniało. A to Anwil odskoczył na osiem punktów, a to PGE Spójnia zyskała sześć punktów przewagi. Oba zespołu doganiały rywala i nikt nie mógł być pewny zwycięstwa. Jeszcze na niespełna dwie minuty przed końcem czwartej kwarty był remis (81:81).

Ale decydujące słowo należało do gospodarzy, którzy zapewnili sobie wygraną trzypunktowymi trafieniami. Najpierw trójkę rzucił Erick Neal, a po nim Justin Gray. Baylee Steele dorzucił dwa osobiste i Spójnia zyskała bezpieczną przewagę. Sobotnie spotkanie wygrała 95:87.

Spójnia wygrała przede wszystkim dzięki świetnej skuteczności z dystansu. Trafiła czternaście trójek mając 48 procent skuteczności. Anwil trafił siedem trójek, mając tylko 25 procent skuteczności w tym elemencie.

Kolejne spotkanie PGE Spójnia rozegra w sobotę, 18 grudnia 2021 roku, na wyjeździe z Grupą Sierleccy Czarni Słupsk.

PGE Spójnia Stargard - Anwil Włocławek 95:87 (23:24, 16:19, 23:20, 33:24)

PGE Spójnia: Gray 25 (sześć razy za 3 pkt), Steele 22 (4), Neal 21 (2), Gilder 16 (2), Młynarski 5, Spires 2, Szymkiewicz 2, Śnieg 2, Szmit

Anwil: Dimec 25, Bell 20 (4), Mathews 17 (1), Szewczyk 8, Bojanowski 7 (1), Łączyński 5 (1), Petrasek 4, Kowalczyk 1, Komenda, Olesiński, Woroniecki