PGE Spójnia Stargard pokonała HydroTruck Radom. Gospodarze zaatakowali w czwartej kwarcie

W ósmej serii spotkań ekstraklasy koszykarzy PGE Spójnia Stargard wygrała z HydroTruckiem Radom 80:73. Obejrzyjcie zdjęcia ze stargardzkiej hali

Spotkanie PGE Spójni Stargard z HudroTruck Radom rozegrane zostało w piątek, 22 października 2021 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pierwszej Brygady w Stargardzie.

Przed wczorajszym meczem oba zespoły miały po trzy zwycięstwa. Faworyta trudno było wskazać. Nieco większe szanse na zwycięstwo można było dawać gospodarzom, ponieważ w zespole gości nie grał kontuzjowany lider tej ekipy A.J. English.

W pierwszej kwarcie lepiej wypadł HydroTruck, który odskoczył Spójni na kilka punktów. Przyjezdni od początku dobrze trafiali z dystancsu, natomiast stargardzki zespół w tym elemencie gry spisywał się słabo. Tak też było w drugiej kwarcie, którą PGE Spójnia wygrała punktem, ale po 20 minutach przegrywała 37:41. Radomianie mają czego żałować, ponieważ w drugiej kwarcie wyraźnie odskoczyli, ale raptownie stracili skuteczność, nie zdobyli punktów przez cztery minuty, co wykorzystał stargardzki zespół.

W trzeciej kwarcie gra była wyrównana i nikt nie uzyskał przewagi. Spójnia nie potrafiła jednak wyjść na prowadzenie. Uczyniła to w czwartej kwarcie, w której koszykarze radomskiego klubu zanotowali serię niecelnych rzutów trzypunktowych. Natomiast w Spójni w drugiej połowie przebudził się niewidoczny w pierwszych dwudziestu minutach Jake O'Brien. Amerykanin w czwartej kwarcie trafił wszystkie swoje cztery trójki i to dzięki jego skutecznej grze stargardzki zespół nie tylko wyszedł na prowadzenie, ale i odskoczył wyraźnie. Czwartą kwartę gospodarze wygrali 25:14.

PGE Spójnia pokonała HydroTruck 80:73. W kolejnym spotkani stargardzki zespół zagra 29 października w Lublinie z Polskim Cukrem Pszczółką Startem.

PGE Spójnia Stargard - HydroTruck Radom 80:73 (18:23, 19:18, 18:18, 25:14)

PGE Spójnia: O'Brien 20 (cztery razy za 3 pkt), Gray 14, Śnieg 10, Młynarski 9 (1), Szymkiewicz 9, Neal 7 (1), Niedźwiedzki 4, Zohore 4, Szmit 3 (1), Grudziński

HydroTruck: Moore 21 (5), Dzierżak 10 (2), Ostojic 10 (1), Ireland 8, Zalewski 8 (2), Kraljevic 6, Żmudzki 4, Lewandowski 3 (1), Zegzuła 3 (1), Wall