PGE Spójnia Stargard pozostaje w grze o Puchar Polski

Tadeusz Surma
W ćwierćfinałowym meczu turnieju o Puchar Polski PGE Spójnia Stargard wygrała ze Śląskiem Wrocław i awansowała do półfinału. W nim zagra z Treflem Sopot.

Turniej o Puchar Polski w koszykówce rozgrywany jest w Lublinie. W piątkowy wieczór PGE Spójnia Stargard grała ze Śląskiem Wrocław.

Stargardzki zespół prowadził od początku do końca, wygrywając wszystkie kwarty. Odskakiwał rywalowi na 8-10 punktów, przeciwnik odrabiał kilka punktów, po czym PGE Spójnia ponownie powiększała przewagę. Tak wyglądało niemal całe spotkanie.

W czwartej kwarcie, kiedy Śląsk musiał już uznać wyższość stargardzkiego zespołu, PGE Spójnia powiększyła jeszcze przewagę i wygrała 92:73.

W stargardzkiej drużynie po długiej przerwie ponownie zagrał Filip Matczak. Koszykarz miał przerwę w grze po operacji kciuka. W pierwszym po powrocie spotkaniu rzucił 10 punktów.

PGE Spójnia awansowała do półfinału turnieju o Puchar Polski i w sobotę zagra o godzinie 19 z Treflem Sopot, który dzisiaj pokonał w ćwierćfinale Legię Warszawa 92:56.

W drugim sobotnim półfinale Enea Zastal BC Zielona Góra zagra ze Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski. W ćwierćfinale Zastal pokonał Arkę Gdynia 90:68, a Stal wygrała z Pszczółką Startem Lublin 80:73.

PGE Spójnia Stargard - Śląsk Wrocław 92:73 (28:24, 23:20, 20:17, 21:12)

PGE Spójnia: Threatt 17 (cztery razy za 3 pkt), Cowels 16 (3), Kostrzewski 14, Matczak 10 (1), Młynarski 10 (2), Steele 10, Gudul 8, Faust 7 (1), Grudziński, Han, Kucharczyk, Potap

Śląsk: Gibson 16 (2), Stewart 13 (1), Dziewa 9, Gabiński 9 (3), Wójcik 9, Szlachetka 8, Jovanovic 5 (1), Tomczak 4, Strzępek, Walski, Żeleźniak